• Новак
QJH 250g/многу Мека Млеко Памук Предиво Рака Плетење Волнени Предиво DIY Ткаат Тема За Бебе Плетени Капчиња Предиво Марами Облека

QJH 250g/многу Мека Млеко Памук Предиво Рака Плетење Волнени Предиво DIY Ткаат Тема За Бебе Плетени Капчиња

DEN 552.00
DEN 1003.68
-45 %
Во достапна форма

Пристапност


1lot=5balls(250g) 1balls=50g=околу 136 метри
Материјал : Млеко памук (95% памук+5%Млеко влакна)
Оценка : НЕМА.1
Дијаметар : околу 2 мм
Игла дијаметар : 3.25 mm(референца)
Млеко Памук Карактеристики : Мека, Светли бои,може да не топка, кожата-пријателски, многу погодна за плетење бебе облека
Напомена :
1) Ако сакате 1lot мешани бои,ве молиме оставете порака за да ни каже. без порака,ние ќе боја случаен избор. Благодарам многу !
2) Ако на бои е надвор од акциите,ние ќе ја испрати на слични бои,се надевам, ќе може да се разбере.ви благодариме.
3) Поради разликите во компјутерски монитори, вистинските бои може да се разликува малку од оние што се прикажани.
4) Секоја серија на волна боја ќе биде малку надвор боја, па ве молиме да купите целосната количина, избегне боја разлика.

Главните карактеристики

Употреба:
Рачно Плетење
Тип:
Памук Помеша Предиво
Материјал:
100% Памук
Шема:
Обоена
Предиво Тип:
Чешлани
Техника:
прстен откачи
Стил:
Рачно Плетење
Број На Модел На:
MX011
Бренд Име:
QJH
Функција:
Еко-Пријателски
Тип На Производ:
Помеша Предиво

Избор на клиент