• Новак
MZG попуст цена DCGT070204 PCD1 ЦПУ Сечење Алуминиум Бакар Обработка Здодевни Вртење Дијамант Вметнете за SDUC SDXC Носителот

MZG попуст цена DCGT070204 PCD1 ЦПУ Сечење Алуминиум Бакар Обработка Здодевни Вртење Дијамант Вметнете за SDUC

DEN 380.00
DEN 475.20
-20 %
Во достапна форма

Пристапност

Општи Сечење Алатки
Претпазливост за користење на алатки за сечење
Precariousness : Директен допир на остар сечење на работ може да предизвика повреда. Исто така, како дел од вашата безбедност образование,ве молиме бидете сигурни да се запознаат сите на вашиот вистински оператори со содржина на ова упатство.2 Алуминиум Бакар Истакна Обработка DCGT11 T308 PCD1 R0. Заврши површина ќе биде виножито боја. Постигнува висока сигурност во нестабилна обработка областа на нерѓосувачки челик ZP1521 : погоден за висока брзина на обработка на нерѓосувачки челик 3.MZG Волфрам Карбид Внесува Настава Безбедност Белешки за Сечење Алатка 1 : Вовед MZG го стави на "претпазливост" или "предупредување" етикетата на пакувањето на алатка за сечење на производи, но тоа не е на алатката за себе. Мазна парична казна површина на PVD обложени карбид обезбедува добра завршна површина и висока.Бибиси арапски Супериорен во однос на абење отпор при сечење на хард материјали Погодни за висока брзина на сечење на леано железо и sintered челик со Висок коефициент на топлинска спроводливост обезбеди стабилна сечење бибиси арапски-S : погоден за тешко сечење на материјалот за обработка на бибиси арапски-К : погоден за леано железо обработка 6. Претпазливост за користење на алатка за сечење 1.
Countermeasures : Кога ќе ја поставите алатки на машина или се земе алатки од случајот, ве молиме да се носат заштитни ракавици. Директен допир на алатки и материјали за кратко време по сечење може да предизвика изгори.
Precariousness : Алатки и материјали достигне високи температури за време на сечење операција. Одлична отпорност на абење овозможува високо сечење брзина.
Countermeasures : ве Молиме да користите безбедност објект, како што се.Обложени Карбид(PVD) Добро за ниско ниво на високи брзини и завршувањето на тешките roughing сечење. Карбид Материјал : Цемент Карбид со WC(Волфрам Карбид) како главна компонента.(огледало-како заврши површината не ќе се добие кога еден кристално дијамант е користен.

Главните карактеристики

Вметнете Ширина(mm):
DCGT070202 PCD1, DCGT070204 PCD1, DCGT070208 PCD1, DCGT11T302 PCD1, DCGT11T304 PCD1, DCGT11T308 PCD1
Употреба:
внатрешни вртење алатка
Бренд Име:
MZG
Тврдост:
HRA89.5~92.8
Број На Модел На:
DCGT070202 PCD1
Обложување:
NO
Материјал:
PCD (Поликристални дијаманти)

Избор на клиент