• Новак
DC 12V 10A 1CH Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем Приемник Предавателот 2 Копчиња Водоотпорен Далечински 433MHZ

DC 12V 10A 1CH Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем Приемник Предавателот 2 Копчиња Водоотпорен Далечински

DEN 278.00
DEN 299.52
-7 %
Во достапна форма

Пристапност

Авто-заклучување : Притискање на едно копче за едно време е да работи.22"
Излез Работи Начин :
1. (треба еден channel switch и еден копчиња на далечинскиот управувач)
2. Бутване : Притискање на едно копче се работи. Интер-заклучување : Притискање на едно копче се работи. Притискање на копчето повторно за истиот е stop (треба еден channel switch и еден копчиња на далечинскиот управувач)
3. Можете да изберете авто-заклучување или бутване работа/ излез начин, можете подобро да изберат бутване или авто-заклучување, па притискање на копчето е отворен, и повторно притискање се затвори, или притискање на е отворен, и подигањето на прст е блиску
Учење и Отстранување Метод :
1. Отстрани/ Чистење : Притиснете го учење копчето за за околу 8 секунди, индикаторот го вклучите за да го исклучите, тоа значи дека информациите кои ќе ги задржи биле отстранети успешно
Пакет Се Вклучени :
1 x Учење Код Приемник
1 x Далечинска Контрола
.
Карактеристики :
Лесен за инсталација и лесен за носење
Со slidable капак на далечински управувач
Со јадица на далечински управувач
Користете Учење кодирање, стабилен и сигурен
Безжичниот сигнал може да помине низ ѕидови, подови и врати
Можете да го вклучите или исклучите ресивер со предавател (далечински управувач) од секое место во рамките на сигурна далечина
Оперативен Напон : DC12 V
Максимално Оптоварување : 10 A
Оперативен Фреквенција : 433 MHZ (во собата)
Примачот на Осетливост : -100d Bm
Кодирање Тип : учење кодот
Одбор Големина : Прибл.

Главните карактеристики

сертификација:
CCC
Гаранција:
NO
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Број На Модел На:
1 канал
Карактеристики:
Безжичната
Тип На Објект:
Прекинувачи

Избор на клиент