• Новак
BAI ТОЈ Солидна 14K Розово Злато(AU585) 0.63 КТ Заверена Беспрекорна Круг Намали Вистински Morganite & SI/H Природни Дијаманти Ангажман Прстен

BAI ТОЈ Солидна 14K Розово Злато(AU585) 0.63 КТ Заверена Беспрекорна Круг Намали Вистински Morganite & SI/H

DEN 24439.00
DEN 28752.00
-15 %
Во достапна форма

Пристапност

★Метал:Солидна 14 K Розово Злато Печат:14 K/585 Вкупно Грам Тежина:2.9 g Прстен Големина:6.5 (променливи во големина) Поставување:Отвори,Prong поставување на Ширина Врвот:12.5 mm Ширина Дното:1.9 mm ★Центар Камен:100% Вистински Morganite Јасност:Беспрекорна Форма:Круг Големина:6mm Карат Тежина:0.63 кт ★Страна Камења:100% Вистински Природен Дијаманти Боја:H Јасност:SI-SI3 Форма:Круг Еден Намали Вкупно Карат Тежина:0.4 кт SKU:R20224
Услуга

Главните карактеристики

Прстен Големина:
5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75, 10, 10.25, 10.5, 10.75, 11
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Метали Тип:
Роуз Злато
Главниот Камен:
Morganite
Поставување Тип:
Prong поставување
Повод:
Ангажирање
Стил:
Симпатична/Романтичен
Обликотшема:
Круг
Метал Печат:
14k
Пол:
Жените
Прстени Тип:
Свадба Поставува
CertificateType:
GDTC
Број На Модел На:
R20224
Страна Камен:
дијамант
Сертификат Број:
Треба Екстра $15 за да се Направи Сертификат(Кинески)

Избор на клиент