• Новак
trianglelab Врвен квалитет V6 вулкан Млазницата за 3D печатачите hotend 5pcs/многу вулкан надградба за полнење за E3D вулкан hotend

trianglelab Врвен квалитет V6 вулкан Млазницата за 3D печатачите hotend 5pcs/многу вулкан надградба за полнење

DEN 460.00
DEN 523.20
-12 %
Во достапна форма

Пристапност

=========================================================================================== =========== Ако сакате да се купи висок квалитет V6 млазници,ве молиме да кликнете Ако сакате да се купи висок квалитет на топлина пауза,ве молиме да кликнете Ако сакате да се купи Алуминиум Грејач Блок,ве молиме да кликнете Ако сакате да се купи Алуминиум Heat Sink(1.com/volcano-kits https : //e3d-online. Она што е во кутијата (Upgrad Комплет) : 5 x врвен квалитет Вулкан млазници(иста големина или еден за секоја големина може да го изберете) 1 x вулкан грејач блок 2 x M3x10 Штекер Купола Завртка(за обезбедување грејач кертриџ) 1 x М3 за Миење(за обезбедување грејач кертриџ) 2 x М3 Копачка Завртки(за обезбедување thermistor) 1 x Thermistor Кертриџ(NTC100 K изберете 1 во marlin фирмверот) 1 x Грејач Кертриџ 12 V/40 W(Ако need24 V ве молиме оставете порака за да нè konw ) Како да се надополни : https : //e3d-online.Види ја табелата на левата за идентификација.0 MM),ве молиме да кликнете Ако сакате да купите Целосната V6 HOTEND,ве молиме кликнете - - - - - - Ако сакате да се купи висок квалитет MK8 Месинг Млазници,ве молиме да кликнете Ако сакате да се купи висок квалитет на Вулканот млазници,ве молиме да кликнете Ако сакате да се купи Вулкан Грејач Блок,ве молиме да кликнете Ако сакате да купите Целосната V6 Вулкан HOTEND,ве молиме да кликнете Ако сакате да се купи висок квалитет MK10 Месинг Млазници ,ве молиме да кликнете Ако сакате да се купи висок квалитет Микро Швајцарската MK10 Месинг Млазници ,ве молиме да кликнете Ако сакате да се купи Грејач Кертриџ,ве молиме да кликнете Ако сакате да се купи Thermistor Кертриџ 100 K 3950,ве молиме да кликнете Ако сакате да се купи Thermistor Кертриџ 350 степени,ве молиме да кликнете Ако сакате да се купи Thermistor Кертриџ 260 степени,ве молиме кликнете =========================================================================================== =========== Pruduct Се Прикаже :
Вулканот Надградба колекции
.

Главните карактеристики

Големина:
1.75-0.4 5PCS Nozzle, 1.75-0.6 5PCS Nozzle, 1.75-0.8 5PCS Nozzle, 1.75-1.0 5PCS Nozzle, 1.75-1.2 5PCS Nozzle, 1.75-full size 5PCS, 1.75-0.4 5PCS KITS, 1.75-0.6 5PCS KITS, 1.75-0.8 5PCS KITS, 1.75-1.0 5PCS KITS, 1.75-1.2 5PCS KITS, 1.75-full size KITS
Тип На Објект:
Млазницата
Број На Модел На:
V6 voclano млазницата
Бренд Име:
DFORCE

Избор на клиент