• Новак
Бесплатно купување во најновите најдобри безбедносен систем за домашна RFID читање SMS извештај нови PSTN gsm аларм дом дизајн

Бесплатно купување во најновите најдобри безбедносен систем за домашна RFID читање SMS извештај нови PSTN gsm

DEN 422.00
DEN 768.00
-45 %
Во достапна форма

Пристапност

Тој користи напредни GSM дигитален сигнал процес технологија, GSM Безжични мобилни и традиционалните PSTN земјени мрежи со интелегентни аларм систем. (2) Кога алармантна, таа автоматски ќе го извести корисниците преку мобилна мрежа за можните пауза во користење или на гласовен повик или СМС пораки (3) Напредни Сензорот Технологија. Карактеристики се многу практични, цена-ефикасен, завршен конфигурација и леснотија на користење. Тоа е избор на стабилност, сигурност, безбедност, и корисникот стил. Овој голем LCD дисплеј аларм можат да се интегрираат со многу аларм додатоци, вклучувајќи вратата сензор, детектори на чад, гас детектори, итен копчиња и други додатоци за да се изгради моќна безбедност setup. И кога вашите соседи слушам на алармот, тие би можеле да дојдат за да ја провери ситуацијата. Тоа е широко се користи во домови, фабрики, училишта, продавници, погодност продавници, финансиски и банкарски работното место, заедница центар и станбена површина за да се обезбеди заштита на вредни средства. Таа има високо интегрирани дигитални говорен, СМС, самостојно учење безжична комуникација код, далечински уред за контрола и текстуални пораки технологии.

Главните карактеристики

Големина:
15x13x4
Видео Интерфејс:
No
Комплет За Конфигурација:
Вратата/Прозорец Сензор
моќност:
110V-240V
Екранот:
Yes
Лозинката Тастатура:
Yes
Излез Број:
5
Број На Модел На:
5800G
Зона Број:
50
Наоружува Тип:
Лозинката Тастатура
Бренд Име:
SMARSECUR
Алармот Тип:
Контрола На Апликации
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
is_customized:
Yes

Избор на клиент