• Новак
OOTDTY Flamethrower Режач Бутан Гас Удар Факел Рака Палење Кампување Заварување BBQ Алатка+Прачки+Флукс

OOTDTY Flamethrower Режач Бутан Гас Удар Факел Рака Палење Кампување Заварување BBQ Алатка+Прачки+Флукс

DEN 281.00
DEN 452.64
-38 %
Во достапна форма

Пристапност


Карактеристики :
Направени од високо квалитетен издржливи метална
Користи рафинирано бутан како што 's гориво
Ajustable правец-отпорни џет пламен
Преносни и безбедно
Висок квалитет лемење за полнење, заврши со факел, прачки и флукс
Идеален за готвење,лемење, лемење,водовод и така натаму
Овој производ не содржи резервоарот за гас
Секој резервоар за гас може да се користи континуирано за 1. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат
Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.11 KW/3809 BTU
Пламен температура : 1350°, пламен прилагодлива температура
Може да биде опремено со резервоар за гас : бутан гас резервоар (купувачи треба да се купи го тоа сами)
Согорување вредност : 80g/h
Гас потрошувачка : 50-140g/ час
Се справи со Должина : околу.6 часа~2 часа. Кога гас се користи за до, тоа трае само 2 секунди за да го замени на нов резервоар за гас
Спецификација :
Материјал : бакар+нерѓосувачки челик
Излезна Моќност : 960kcal/1. 14cm
Количина : 1 Компјутер
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење.

Главните карактеристики

Бренд Име:
OOTDTY
Тип:
заварување факелот
Заварување Тип:
Бутан Факелот
Број На Модел На:
Гас Факелот
Заварување Капацитет:
Други

Избор на клиент