• Новак
Eonstime Поставите 18CM 9V-20V 11LED SMD светилки drl Светилка Возило Автомобил Дење Работи Светлина Security Работи се Претвори Сигнал Светлина Бела Килибар 16W

Eonstime Поставите 18CM 9V-20V 11LED SMD светилки drl Светилка Возило Автомобил Дење Работи Светлина Security

DEN 938.00
DEN 1103.52
-15 %
Во достапна форма

Пристапност

Лесна инсталација, да го поправи тоа на површината на автомобил со завртки се обезбедени, и да ги поврзете со моќта на вашиот автомобил.3 Еден Влезен Напон : DC 9 V-20 V Боја температура : 6500 K-7000 K Вкупна Моќност Оценка : 16 W водоотпорен ниво : IP67 Количина : 2 парчиња Нето Тежина : 0.42 А(бели)+3 W/0. Направен од висок квалитет на Алуминиум и АБС материјал, тоа е издржлив со долг животен век.
Карактеристики : Водоотпорен со IP67 одделение, подобрување на осветлувањето во врнежлив и магла дена носи повеќе безбедност.42 kg
Пакет : 2x Car LED Дневни работи светлина 2x Mounting загради
. Со само 8 W моќ за секоја светлина, ниска потрошувачка на енергија и вибрации отпорни. Погоден за повеќето 9 V-20 V автомобили. Апликации : магла светлина, возење светлината, денот работи светлина (светилки drl)
инсталации : Црвена жица+ Црна жица = дење работи светло Жолта жица = пак Светлина Бела жица =предните Светла +(Затемнување 30% -40%)
Спецификација : Тип : Автомобил LED Дневни работи светлина Материјал : ABS Пластика(LED домување) +PC Леќа светла Боја : Кул бело и жолто (Трчање се претвори јачина на светлина) LED Кол Боја : 5pcs(Жолто)+6pcs(Бела) Моќност : 5 W/0.22 A(Жолто) Номинална Струја : >= 300 MA Номинална Влезниот Струја : 0.

Главните карактеристики

Специјални Функции:
работи се претвори сигнал светлина
Тип На Објект:
Ден Светлина
За Возило Брендови/Модел:
Фолксваген
Материјал Тип:
ABS+PC Леќа
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Име На Модел:
#473
Бренд Име:
Eonstime
Објектот Тежина:
0.42kg
Објектот Дијаметар:
18cm

Избор на клиент