• Новак
allcob производителот 17015 на денот Автомобил светлина КОЧАН LED Лента Светлина 170x15mm 12V DC 6W Топло Бела Кул Сини LED ФЛИП Чип за DIY

allcob производителот 17015 на денот Автомобил светлина КОЧАН LED Лента Светлина 170x15mm 12V DC 6W Топло Бела

DEN 87.84
Во достапна форма

Пристапност


dianxiaobao_1
dianxiaobao_2
Внимание : Поради ограничувањето на фотографирањето опрема,бојата на производи во фотографијата е за повикување само,ве молиме предмет на нашите вистински производи во случај на каква било разлика. Колку долго е вашата гаранција?
W e понуда 2 години гаранција на нашите производи, ако ги користат правилно.Јас може да има примерок цел за КОЧАН LED?
Да,имаме многу акции да се продаде. Колку долго е вашето време на испорака?
Usualy Пратката ќе биде покриен од 2 работни денови по плаќање.вклучувајќи КОЧАН ЛЕНТА,LED ЛЕНТА ,ПРЕДВОДЕНА АВТОМОБИЛ СВЕТЛА,станбени и комерцијални светла,висока моќност КОЧАН,итн.
Ние им даде приоритет на безбедно и концизен пакет. Она што чипови дали ви обично се користат?
Ние обично се користат Bridgelux, Epistar, Битие, Sanan и други чипови за нашите производи, expecially се специјализираат во ФЛИП ЧИП КОЧАН. Како не ви брод на стоките и колку време е потребно за да се дојде ?
Ние обично брод од страна на Aliexpress превозот , Кина Пост Регистрирани Воздух Mail
DHL,Aramex ,итн. Кои се вашите главни производи?
Ние се специјализираат во производство на разни видови LED Производи. Ви благодариме на соработката.

Главните карактеристики

Wattage:
6W
Тип На Објект:
LED Светилки
LED Чип Бренд:
Epistar
Прозрачна Флукс:
500 - 999 Lumens
Напон:
12-14V DC
Просечен Живот (часот):
50000
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Бренд Име:
allcob
Зрак Агол(°):
120°
сертификација:
RoHS,FCC,CE
Повод:
дневна соба
Led Сијалица Тип:
Автомобил Сијалица
Моќ Толеранција:
5%
Обликот:
Бар
LED Чип Модел:
Висока моќност 1W
Должина:
170mm
База Тип:
КОЧАН LED Лента
Тип:
ДБС-17015-0420
Надвор Големина:
170*15mm
Осветлување Големина:
170*10мм
моќност:
6W
Напред Напон(СТРУЈА):
12-14V
Макс Напред Струја(DC):
500mA
Светла Боја(УПТ):
Топло Бела/Ладно Бела/Сино/Кул Сина
Тежина:
0.04kg

Избор на клиент