• Новак
Нови керамички креативните мали Буда статуи скулптури Дома Мебел трговија на големо буда декорација фенг шуи украси AIHOME занает

Нови керамички креативните мали Буда статуи скулптури Дома Мебел трговија на големо буда декорација фенг шуи

DEN 525.00
DEN 648.00
-19 %
Во достапна форма

Пристапност


производ потекло : порцелански dehua
производ материјал : виолетова песок грнчарија
пакување : безбедност пакување за 1piece
Големина на : висок 10cm , ширина 10.2 cm
процес : рачно изработени производи не артефакти, може да има некои пропусти, совршен човек да купи внимателно!
0.75

Главните карактеристики

Големина:
M
Бренд Име:
hipickmi
Материјал:
Виолетова Глина
Тема:
Луѓе
Регионален Функција:
Кина
Текстурата на материјалот:
грнчарството
категорија:
Фигурата на Буда
Материјал видови:
грнчарството
Методи на производство:
Полу прирачник и полу механички
моделирање:
Карактер
Големина:
10.5X10cm
Материјал:
Керамички

Избор на клиент