• Новак
Mager РБС 25A AC-AC Цврста состојба реле Квалитет на Стоки MGR-1 A4825

Mager РБС 25A AC-AC Цврста состојба реле Квалитет на Стоки MGR-1 A4825

DEN 228.00
Во достапна форма

Пристапност

5 V
Исклучување на Истекување Тековната ≤ 2m A
On-off Time ≤ 10ms
Dielectric Сила 2500 VAC
Изолација Отпор 1000 M/500 VDC
Амбиентална Температура -30~+75
Монтажа Методи Bolting
На упатства за работа LED
Тежина 135g
. Производот се користи широко, предности : долг живот, не-контакт, ниту искра, никаква бучава, не електромагнетни пречки, брзо преклопни брзина, силни анти-мешање способност, сигурна работа, и мала големина, отпорен на вибрации, експлозија-доказ, анти-корозија, може да се компатибилни со TTL, DTL, HTL интегрирано коло.
Цврста состојба реле (SSR) кратенки електронски не-контакт прекинувач, главните карактеристики на мали контрола на влезниот сигнал, директни вози висока моменталното оптоварување. Недоволни во моментов е главно излез контактирајте не како контактор кои јао, само една група; Над 40 дополнителен товар се должи на пад на притисок, температура се зголеми брзо, важно е да се напомене дека ладење, можете исто така да изберете посебен солидна топлина дисипација
Производ Модел MGR-1 A4825
Контрола на Владата AC-AC
Оптоварување Тековната 25 A
Оптоварување Напон 24-480 VAC
Контрола на Напон 70-280 VAC
Контрола на Тековната DC3-25m A
На напон ≤ 1.

Главните карактеристики

Број На Модел На:
MGR-1 A4825
Заштита На Функција:
Запечатени
Теорија:
цврста состојба реле
is_customized:
Yes
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност
Употреба:
Општа Намена
Големина:
Miniature

Избор на клиент

PFV218N20 ДА-220F 10pcs/многу
  • Новак

PFV218N20 ДА-220F 10pcs/многу

DEN 438.00 460.80

затоа,вашите повратни информации е од исклучително значење за нас,pls остави добар фидбек до нас ако се з

FGA25N120 ANTD 10pcs/многу
  • Новак

FGA25N120 ANTD 10pcs/многу

DEN 351.00 369.60

Оваа понискицена не се одрази на вкупната цена сте платиле или пазарната вредност на производот и може

MB8S 800V0.5A SOP4 10pcs/многу
  • Новак

MB8S 800V0.5A SOP4 10pcs/многу

DEN 192.00 201.60

Оваа понискицена не се одрази на вкупната цена сте платиле или пазарната вредност на производот и може

L4949EP L4949D СОП 10pcs/многу
  • Новак

L4949EP L4949D СОП 10pcs/многу

DEN 310.00 326.40

затоа,вашите повратни информации е од исклучително значење за нас,pls остави добар фидбек до нас ако се з

BCM57780A1KMLG 1PCS
  • Новак

BCM57780A1KMLG 1PCS

DEN 50.00 53.28

*ние ќе брод предмети, како е можно поскоро откако ќе се прими плаќањето.ако не можете да најдете стоката