• Новак
HengLong РК Камион Рок Роботот НИ Воена Транспортерот Off-Road 4WD Тактички 2.4 G Далечински Управувач Возила Модел Електронска Играчка

HengLong РК Камион Рок Роботот НИ Воена Транспортерот Off-Road 4WD Тактички 2.4 G Далечински Управувач Возила

DEN 1920.00
DEN 9599.52
-80 %
Во достапна форма

Пристапност

Висок капацитет на батеријата, за период до 30 минути возење време.4 G Далечински Управувач Возила Модел Електронска Играчка Напомена : Пред да го полните батеријата, осигурајте се дека батеријата интерфејс Кабел поврзете и, во случај на предизвика опасност, децата треба да биде под надзор од страна на родители или старатели додека играте. Симулација внатрешна декорација се Зголеми на автентичноста на вашата РК возилото : Точка име : 1/16 РК Воен Камион Боја : Жолта/ Зелена Факултативна Функција : Нанапред/ Наназад/ Лево/ Десно Контролор : 2. Функција : Метал страна греди, исклучителна насликани тело школка Четири тркала обезбедува висок возење моќ.4 GHz Мотор : 130 Моторна Контрола растојание : Околу 60 до 80m Батеријата за автомобил : 4.8 V 500m Ah Батеријата 1 * USB Конектор 2 * Резервни Амортизацијата Пролет
. Со LED светло, 2.4 GHz технологија усвоен за анти-мешање.8 V/500m Ah Батеријата за далечински контролер : 2*АА батерија (не се вклучени) време на Полнење : Околу 2 до 3 часа Работно време : Околу 20 до 30 минути Тежина:за 0,7 КГ Автомобил Големина : 35*14*15cm/ 1.
Забелешка : Поради транспорт безбедност, Ние ќе ги искористиме цврста Картонска кутија, наместо на Оригиналната кутија.

Главните карактеристики

Тип:
Автомобил
Карактеристики:
Далечинска Контрола
Гуми Песна:
29.6 cm
Број На Модел На:
3855
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Гаранција:
1 година
Возраст Опсег:
> 14 години,Grownups
Серво управувач:
16g
моќност:
електронски моќ
Материјал:
Пластика,Гума,Метал
Контрола На Канали:
12 Channels & Up
Предупредување:
Полначот Полна Батеријата
Пакетот Вклучува:
Полначот,Оперативни Инструкции,Батериите,Далечински Контролер
Акција Време:
10min
Димензии:
35*14*15cm
Полнење Напон:
4.8 V
Бар-кодот:
No
Далечински Растојание:
До 98 FT(30m)
Бренд Име:
hugine
Контролор На Владата:
MODE1,MODE2
:
5467787
Wheelbase:
32.4 cm
Скала:
1
сертификација:
CE
Вртежен момент:
50N.м
Далечинска Контрола:
Yes
Пригушување серво:
16g
дизајн:
dirt bike
CE:
Тип
Карактеристики:
Шок Отпорни, Модел
Боја:
како се покаже

Избор на клиент