• Новак
НАС Висок Квалитет 2 ПАРЧИЊА 5400mAh 11.1 Volt Lipo Батеријата За Yuneec Q500 Серија РК Летало 11.1 V 3S/3Cell

НАС Висок Квалитет 2 ПАРЧИЊА 5400mAh 11.1 Volt Lipo Батеријата За Yuneec Q500 Серија РК Летало 11.1 V 3S/3Cell

DEN 5161.00
DEN 8064.00
-36 %
Во достапна форма

Пристапност


2 X Висок Квалитет на НОВИ 5400m Ah 3 S 11.1 V Li Po Батеријата За Yuneec Q500 Q500+ Quadcopter Најдобар квалитет, најдобрите брендови ви даде најдобра заштита! Многу пари! Добредојдовте на големо на купување! Контактирајте со нашиот персонал за услуги на корисниците, како е можно поскоро, за да се добие максимален попуст! Функција :
100% Компатибилен со оригиналниот производител на опрема.
Лесен, компактен дизајн.
Апсолутно нема меморија ефект, така што ќе може да ја полните батеријата и во секое време.
Интегрирани microchip го спречува преполнувањето & издолжува на животниот век на батеријата!
24 Часа пријателски услуги на клиентите.
Спецификација :
Хемија : Литиум-полимер
Капацитет : 5400 m Ah
Напон : 11.1 V
Мобилен : 3 S
Наполнете го Оценувате : 5 C Компатибилни Модели : За Yuneec Q500 Quadcopter РК Летало
Пакетот Вклучува :
2x 11.1 V 5400m Ah Li Po Батеријата за Yuneec Q500 Quadcopter РК Летало

Главните карактеристики

Големина:
Prismatic
Тип:
Li-полимер
Бренд Име:
ЕЛЕМЕНТИ ELEOPTION
Поставете Тип:
Само Батерии
Замена На Батеријата:
Yes
Пакет:
Пакет 1
Батеријата Број:
2
Број На Модел На:
за YUNEEC Q500
Номиналниот Капацитет:
5400mAh
Замена На Батеријата:
Yes

Избор на клиент