• Новак
Висок квалитет 20pcs/многу DC12V црвено/сино/зелено/бела/розова/топло бела Led Moudle светлина за реклама знак одбор Backlights

Висок квалитет 20pcs/многу DC12V црвено/сино/зелено/бела/розова/топло бела Led Moudle светлина за реклама знак

DEN 364.00
DEN 527.52
-31 %
Во достапна форма

Пристапност


Висок квалитет DC12 V 6 Led диоди црвено/сино/зелено/бела/розова/топло бела Led Moudle светлина за реклама знак одбор Backlights
Детали :
• Температура на Боја : црвена/сино/зелено/бела/розова/топло бела
• Влезен Напон : DC12 V
• LED Чип Модел : SMD5050 6led
• Потрошувачка на енергија : 1.2 W/парче
• LED Количина : 6leds/парче
• Гаранција : 2 години
• Зрак агол : 120-160 степени
• Водоотпорен ниво : IP67
Се користи за :
1.Канал писма backlighting
2.Реклама знаци backlighting
3.Маркетинг светлината кутии backlighting
Карактеристики :
1.Висока осветленост
2.Самолепливи ленти за секој модул
3.Енергетски ефикасни,големи намалување на трошоците за енергија
4.Ниска топлина,висока осветленост,работи добро под тешки услови
5.Долг животен век повеќе од 40000 часот,речиси без одржување во текот на животниот век
6.Без олово,жива и други штетни материи;здрави,еколошки

Главните карактеристики

боја:
Бела, Црвена, Зелена, Сина, Розова, Топло Бела
Тип На Објект:
LED Модули
Број На Модел На:
led Moudle светлина
Карактеристики:
Постојан Струја 6 Led Диоди
Должина:
70mm
Напон:
12V
Ширина:
20mm
Бренд Име:
YJBCo
сертификација:
CCC,RoHS
Висина:
5mm

Избор на клиент