• Новак
LED MR16 Lamp, E27 центарот на Вниманието сијалица GU10 48 60 80leds gu5.3 заштеда на Енергија Светлина B22 E14 220V Bombillas led 2835 SMD 5W 7W 9W lampen

LED MR16 Lamp, E27 центарот на Вниманието сијалица GU10 48 60 80leds gu5.3 заштеда на Енергија Светлина B22

DEN 55.00
DEN 90.24
-39 %
Во достапна форма

Пристапност

Широк зрак агол, обезбедува светла осветлување низ широка област.
Спецификации: Точка Име : LED светлото на рефлекторите Сијалица База Тип : E27/E14/B22/MR16/GU10 LED Кол : 48 LEDs / 60 LEDs / 80 LEDs Напон : AC 220-240 V ЛЕР Тип : SMD2835 Зрак Агол : 180° Dimmable : Нема Материјал : Пластични Боја & Температура : Топло Бела(2800-3200 K); Студено Бело(6000-6500 K) Големина : GU10 : Ø52 * 48 мм MR16 : Ø50 * 48 мм E27 : Ø55 * 48 мм E14 : Ø58 * 48 мм B22 : Ø52 * 48 mm, должината на животниот век Над 50.000 часа Гаранција : 2 Години Повратни информации: 1. Долг животен век, намалување на ре-светилка фреквенција.Ние ќе се провери и потврди доколку тоа е природно оштетени. Апликацијата, вклучувајќи дома, продавница прозорец, покажат, студио, други затворен осветлување. Бараме дека ќе контактирајте со нас веднаш, пред да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.Ви благодариме! 3.
Карактеристики: Ниска Потрошувачка и висока осветленост SMD2835 Чип. Нашите производи имаат две-годишна гаранција. Висок квалитет LED светлото на рефлекторите сијалица.Добредојдовте да се купи. Нашиот успех зависи од вашата satisaction,затоа,вашата повратна информација е од исклучително значење за нас.

Главните карактеристики

Емитуваат Боја:
Топло бела, Бела
Wattage:
E27 48leds 220V, E14 48leds 220V, B22 48leds 220V, MR16 48leds 220V, GU10 48leds 220V, E27 60leds 220V, E14 60leds 220V, B22 60leds 220V, MR16 60leds 220V, GU10 60leds 220V, E27 80leds 220V, E14 80leds 220V, B22 80leds 220V, MR16 80leds 220V, GU10 80leds 220V
боја:
две годишна гаранција
Тип На Објект:
LED Светилки
сертификација:
ЕМК,CCC,RoHS,FCC,CE
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000hours
Прозрачна Флукс:
500 - 999 Lumens
Температура На Боја:
Природата Бела(3500-5500K)
LED Чип Модел:
2835
Напон:
220V
Повод:
Спална соба
Led Сијалица Тип:
Вниманието Сијалица
Зрак Агол(°):
180°
Моќ Толеранција:
5%
База Тип:
E27
Обликот:
Свет
Должина:
48-55mm
Производство место:
Кина
Led количина:
48LEDs 60LEDs 80LEDs
Емитуваат Боја:
топло бела/бела
Материјал:
Пластични
Примена:
Спална соба, дневна соба, ходникот
База Тип:
E27/E14/B22/MR16/GU10
Професионални лер заштеда на енергија за осветлување:
Yes
Гарантен период:
2 години

Избор на клиент