• Новак
50WX2 дигитален аудио засилувач одбор 24V 100W супер TDA7492 7498 TPA3116D2 3118

50WX2 дигитален аудио засилувач одбор 24V 100W супер TDA7492 7498 TPA3116D2 3118

DEN 340.80
Во достапна форма

Пристапност

Како што се мобилен телефон излез аудио сигнал од компјутер, аудио сигнал слаба, со 36d B засилувач за зголемување на звукот е голема.2 мм
Пакетот Вклучува :
1 x дигитален аудио засилувач одбор
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.
12510 Препорачувам За Засилувач се здобијат со користење на 36d B придобивки : бидејќи некои аудио опрема аудио сигналот е многу слаб, со 36d B засилувач засилување ќе биде голема, со пазарот 20d B засилувач засилување ќе биде многу мал.
Ако на компјутерот на аудио сигнал, со 36d D засилувач за зголемување на звучи премногу гласни, звукот и нарушување грда, треба да биде да се намали компјутер волумен, ако компјутерот не е лесно да се прилагоди, можете да внесувате серија моќност засилувач за намалување на јачината на звукот (моќност засилувач текст отпор е 1 K, Користете отпорник divider за да ја промените јачината на засилувач, така што засилувач не се појави проширија сатурација дисторзија), е да се засили звукот без дисторзија, не слушање. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.
Материјал : метал
Боја : црвена
Големина на : 25*20*2.

Главните карактеристики

Максимална Моќност По Канал:
35W
Бренд Име:
Fasdga

Избор на клиент