• Новак
Везана целосна дијамант везови животинско diy дијамант сликарство Риба, скок КРУГ 3d вежба дијамант мозаик икона паста целосна занаети

Везана целосна дијамант везови животинско diy дијамант сликарство Риба, скок КРУГ 3d вежба дијамант мозаик

DEN 208.00
DEN 244.80
-15 %
Во достапна форма

Пристапност

П : Што е вид на пакет се користи за да сликарството ? A : Драг пријател , сите наши производи се добро спакувани , ( Свиткан во Хартиени кеси) , ние ќе ги пакет carfully befoer на стоки испратени надвор . Проверете код број на дијаманти и соодветниот симбол; 3. Стап дијаманти на соодветниот симбол на платно со помош на пинцета;
5.
Инструкции на DIY Дијамант Слика 1. П : Колку време јас ќе го дадам мојот googs откако ќе плати мојата цел ? A : ние ќе ви испрати стоката во 1-4 дена по сте платиле вашата нарачка , вие ќе ги добиете вашите производи во 15-60 дена . П : Што е облик на дијамант сликарство? A : Драг пријател , дијамант е Тркалезна дијамант везови . Стави дијаманти сликарство во соодветна рамка и украсете го вашиот дом или даде на другите како подарок.
Драги Пријатели, на овој линк се прикажува полн круг дијамант сликарство , ако треба да се направи оваа слика на плоштадот вежба , ве молиме да ни кажете, ние ќе ви каже како да се направи,ви благодариме !
Тоа е најпопуларниот модата ширум светот само да се држи кристал дијаманти за да се заврши вашата слика за домашна декорација,исто така можете да го направите со вашата chinldren или семејството .

Главните карактеристики

Големина:
15x15 cm round, 20x20 cm round, 25x25 cm round, 30x30cm round, 35x35cm round, 40x40cm round, 50x50cm round, 60x60cm round, 80x80cm round
Дијамант форма:
Круг
Бренд Име:
слика мачка
Материјал:
Смола
Платно Пакување Метод:
Навива
Стил:
Европски и Американски Стил
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Pasting Област:
Целосна
Шаблон Тип:
Животните
Надворешното Пакување:
валани на цевка
Број на Бои:
10-45
Употреба:
Почеток/Хотел/Канцеларија Декорација,Уникатен Подарок
Крстот-Бод:
дијамант везови
Број на Бои:
10-45colors
За Дијаманти:
100% полн круг вежба
Производот Категорија:
Занаетите, Везови , Везана
Алатки:
пинцети,палети,дијамант сликарство
Детали На:
Целосна смола дијаманти со слика
Unfinish:
треба вашата рачно изработени,DIY
Употреба:
ѕидот налепници/подарок/свадба подарок/сувенири
Рамка:
No

Избор на клиент