• Новак
CNC рамка 3040 Z-DQ Топката Завртка CNC фреза, слободни данокот на русија

CNC рамка 3040 Z-DQ Топката Завртка CNC фреза, слободни данокот на русија

DEN 22118.00
DEN 24576.00
-10 %
Во достапна форма

Пристапност


CNC рамка 3040 Z-DQ Топката Завртка CNC фреза, слободни данокот на русија
CNC Engraver Погоден Корисник
- Рекламирање и Дизајн на персоналот
- PCB Инженер
- Дограма фанови
- Модел фанови
- НЕ се Подготвени за Nowise (почетно)
Технички Параметри
Машина Димензии
615x485x390mm
Рек материјал
6061 и 6063 Тешко алуминиум легура
(Единствена и посветен на мувла истиснување профили, Нека фалсификаторите џуџиња.)
Гравирање површина
400 X300mm
Z-Оската Мозочен Удар
55мм, Гравирање длабочината зависи од должината на алатката работ)
Прифатливи материјални дебелина
≤70mm
Железнички тип
Chromeplate вратило+Линеарни Лагери,)(Површината стврднување 61 HRC)
Тип на елемент
НОВИ Топката завртка 1204
Дијаметар на Вретено мотор
52mm
Stepper моторни големината (не мора мотор)
57mm (Nema23)
Повторете Прецизноста на позиционирањето
0.04 mm
тежина
17kg
Пакување листа :
CNC 3040 рамката на машината .. 1set
За да се префрлате менгеме .. 1set

Главните карактеристики

Број На Модел На:
cnc рамка
Состојба:
Нови
Бренд Име:
HONGTENG
Гравирање површина:
Прифатливи материјални дебелина:

Избор на клиент