• Новак
Луксузна кристал ѕид светилка дневна соба во ЖИВО позадина ѕид светлото во спалната соба ноќни ламби ресторан aisle Хотел вила stairc

Луксузна кристал ѕид светилка дневна соба во ЖИВО позадина ѕид светлото во спалната соба ноќни ламби ресторан

DEN 5491.00
DEN 6240.00
-12 %
Во достапна форма

Пристапност


Материјал : антички бронза + стакло
*Големина : А1 светлина : Широк 16cm*Height30cm А2 светлина : Wide39cm *Height30cm
Б1 светлина : Широк 16cm*Height36cm B2light : Wide40cm *Height36cm
C1light : Широк 16cm*Height30cm C2light : Wide39cm *Height32cm
*Lightsource & bulbholder : E14/E12, 1 OR 2 сијалица/светло*5 W(led) или 7 W(заштеда на енергија сијалица) или 25 W( Блескаво сијалица lightsource/светилки не се вклучени
Боја : бронзени-обоенитевиди слика за детали
Напон : 110 V - 240 V (во Согласност со стандарден напон од купувачите земји)

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
Напон:
220V,110V,90-260V
сертификација:
CE,CCC
Материјал:
Бакар
Извор На Енергија:
AC
Бренд Име:
Minfu
Извор На Светлина:
заштеда на енергија
Карактеристики:
Златна бронза стакло ѕид светилки
Сенка Тип:
Обоено стакло
Е Светилки Вклучени:
No
Инсталација Тип:
Монтажа На Ѕид
Тело Материјал:
Бакар
Гаранција:
3
Примена:
Foyer
Техника:
обложено
Стил:
Традиционалната
Осветлување Област:
5-10square метри
Број на извори на светлина:
2
Број На Модел На:
br094
База Тип:
E14
Е dimmable:
No
Сенка Ветер:
Up
Употреба:
Индустриски
Тип На Прекинувач:
Никој
Боја На Каросеријата:
Златна бронза стакло ѕид светилки

Избор на клиент