• Новак
Ganeed Една Светлина Ѕид Sconces Светлината Led Светилка со Крпа Абажур за Дневна Соба Спални соби Коридор Дома Декорација Осветлување

Ganeed Една Светлина Ѕид Sconces Светлината Led Светилка со Крпа Абажур за Дневна Соба Спални соби Коридор

DEN 1790.00
DEN 3254.40
-45 %
Во достапна форма

Пристапност

Пакетот Вклучува : 1 X Ѕид Светилка(Сијалица Не е Вклучена) 1 X ВОВЕД Предлог : 1.
Ganeed Една Светлина Гроздобер Индустриски Ѕид Sconces Светлина,Led Ѕид Светлина Светилка Тела со Крпа Абажур за Дневна Соба Спални соби Коридор Ноќни Коридор Дома Декорација Осветлување
Product Overview : СОВРЕМЕН ДИЗАЈН - Еден-светло затворен ѕид тела е совршен за користење во ресторан, спална соба, дневна соба, кревет, кафе, бар, коридор, балкон. Сите жици се поврзани. Кога распакување, да се биде внимателен да не се повлече со жици како лоша конекција може да резултат. За безбедна и сигурна инсталација, ве молиме да се осигурате дека електрична кутија на која ова тела ќе бидат монтирани е правилно спроведен на структурните член на зградата. МЕДИУМ БАЗА SOCKET - Карактеристики на E27 приклучок, кој е компатибилен со голем број на блескаво, LED, CFL и халоген светилки (40 W max, не се вклучени). Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне.
Ако имате било какви прашања, не двоумете се да контактирате со нас. Не допирајте сијалицата кога тела е вклучен или погледнете директно на запали сијалица. Не поврзувајте електрична енергија до вашите тела е целосно состави.

Главните карактеристики

Wattage:
31-40W
Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
Извор На Енергија:
DC
Стил:
Европа
Напон:
220V
Бренд Име:
Ganeed
Сенка Ветер:
Надолу
Боја На Каросеријата:
јасно,бела
Техника:
Перфориран
Тело Материјал:
Железо
Сенка Тип:
Ткаенини
Примена:
Студија
База Тип:
E27
Осветлување Област:
5-10square метри
Материјал:
Платно
Гаранција:
една година
Е dimmable:
No
Број На Модел На:
XH-YT-B1060
Извор На Светлина:
заштеда на енергија
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
сертификација:
CCC
Употреба:
Индустриски
Број на извори на светлина:
1
Инсталација Тип:
Монтажа На Ѕид
Е Светилки Вклучени:
No

Избор на клиент