• Новак
TouchFive Маркер 30/40/60/80 Боја Алкохолни Мрсна базирани Мастило Уметност Маркер Постави Најдобро За Манга Двојна на Чело Уметност Скица Маркер Пенкало

TouchFive Маркер 30/40/60/80 Боја Алкохолни Мрсна базирани Мастило Уметност Маркер Постави Најдобро За Манга

DEN 802.00
DEN 1233.12
-35 %
Во достапна форма

Пристапност


Карактеристики : >> база на Масло пигмент мастило, без мирис, перат. Шарени, не се слабее, може да се користат во рамките на еден мал број на бои и кука линии. Не-токсични, Заштита на Животната средина. Брз Сува, Покривање на моќ е силна. 30/40/60/80/168 Бои множества се avaliable Белешки : може да изберете боја за да креирате еден сет,вие само треба нарачката,а потоа го одбележа боја бројот на нарачката.
Тоа ќе биде добро спакувани, па не се грижи за превозот.

Главните карактеристики

Тип:
Уметноста Маркер
Бренд Име:
TouchFIVE
Пакување:
Сет
Печат:
Yes
Број На Модел На:
TouchFive Бела Penholder
Erasable Или Не:
No
Боја Количина:
Целосна 168 боја
Квантитет На Пакет:
30/40/60/80/168
Уметноста Маркер Училиште Студентски Канцелариски:
Уметникот Алатки
Уметноста Маркер Материјал:
Алкохол-базирани мастило
Уметноста Маркер Мастило:
Алкохолни мрсна врз Основа
Уметноста Маркер Функција:
Шарени Не-toix Висок Квалитет
Уметноста Маркер Деца Скица Маркери:
Вкупно 168 Бои Уметност Резерви
Уметноста Маркер е Применливо толпата:
Уметници, Дизајнери, љубители на Уметноста
Уметноста Маркер Nib:
1mm/6mm
Не сакам после 15 дена?:
Се врати!
Уметноста Маркер Utiles escolares:
Сликарство, Цртање Скица
Уметноста Маркер Бесплатен Превозот од DHL:
Доколку купите повеќе од $150

Избор на клиент