• Новак
5050 LED Лента на Светлина со АНТЕНСКИ Контролер и 12V Адаптер за напојување 5M 60LEDs/M LED Лента 5050 RGB ,Природни Бела

5050 LED Лента на Светлина со АНТЕНСКИ Контролер и 12V Адаптер за напојување 5M 60LEDs/M LED Лента 5050 RGB

DEN 685.00
DEN 890.40
-23 %
Во достапна форма

Пристапност

5050 LED Лента на Светлина со АНТЕНСКИ Dimmer Контролер и 12 V Адаптер за напојување 5 M 60 LEDs/M LED Лента 5050 Природна Бела,5050 RGB со 17 KEY RF Контролер
Ако ви треба НИ Приклучокот ,ве молиме да ни остават порака. СПЕЦИФИКАЦИЈА
Име на производ : 5050 LED Лента
Прозрачна Флукс : 10-12 LM
Боја Tempreture : 3000-3500 K(Топло Бела),4000-4500 K(Природни Бела) 6000-6500 K(Бела) 7000-7500 K(Ладно Бела),Сина,RGB
Големина : 500cm(5 M) x 10мм x 0.2 cm
Моќност : 35-40 W/5m,8 W/m±10%
Адаптер : 220 V за 12 V напојување ЕУ приклучок (само поддршка 5 M Лента)
Контролор : 11 Key далечински RF LED Dimmer,RGB 17 KEY КОНТРОЛЕР
Примена
Идеален за декорација на градење на контурите, пејсажи осветлување, забава теми,
Празник на светлината скулптура, декоративна слика, активни знаци, прикажува, продавница прозорци
И storefronts, бар, ноќен клуб, на улица, тротоарот, дек, парк, тремот, скалите, оградата, таванот, или патеката.
PRODUTCT ФОТОГРАФИИ

Главните карактеристики

Емитуваат Боја:
Сино, RGB, Бела, Ладна бела, Топло Бела, Природни Бела
боја:
IP20 Не Водоотпорен, IP65 Водоотпорен
Тип На Објект:
Лента
LED Чип Бренд:
Epistar
Лента тип:
SMD
Енергија:
Префрлете
Просечен Живот (часот):
50000
Водоотпорен:
Yes
Број На Модел На:
LED Лента Светлина
сертификација:
RoHS,CE
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
DC
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Боја Temp(К):
Бело (6000-6500K)
Бренд Име:
Gleco
LED Чип Модел:
SMD5050
Напон:
12V
Потрошувачка на енергија (W/m):
7.36 W/m
Спецификации (монистра светлина / m):
60led/m

Избор на клиент