• Новак
Pixhack 2.8.4 Лет Контролер 32bit врз Основа на Pixhawk Автоматски Поддршка 8-оската Copters За FPV UAV Летало РК Multirotor

Pixhack 2.8.4 Лет Контролер 32bit врз Основа на Pixhawk Автоматски Поддршка 8-оската Copters За FPV UAV Летало

DEN 3306.24
Во достапна форма

Пристапност

25 mm проред,5pin JST) Пакет се Вклучени : Pixhack 2.8 Параметар : Главната контрола на големината : 69*45*16 мм Тежина : 33g Карактеристики : 1.Вишок моќност и грешките во менувањето на функцијата. Сензор : 1.Отстрани непотребно е пристаништа како SPKT/DSM,МОЖЕ да се.Мулти-боја LED 6.32-МАЛКУ STM32 F103 копија coprocessor.Мулти-тон Ѕвончето порта 7.4 контрола на летање*1 безбедносен прекинувач*1 Ѕвончето*1 Микро SD картичка*1 SD читач на картички*1 '.Постапка врз основа на pixhawk,со различни функции 4.Напредни 32-битна ARM Cortex М4 високи перформанси процесор.4 Лет Контролер 32bit врз Основа на Pixhawk Автоматски Поддршка 8-оската Copters За FPV UAV Летало РК Multirotor Преглед : врз Основа на pixhawk 's моќен отворен код постапка,pixhack обезбеди повеќе функции, Ние отстрани оние непотребно е пристаништата да се направи тоа подобро, Во pixhack 2.8 компјутери PWM/серво излез,Max поддршка на 8-оската copters 3.Еден Powermodule порта(1.ППМ сигнал текст 3.Пристаништата како GPS/TELEM/МОЌ се исти како APM 2.25 mm проред,4pin,JST) 5.Еден I2 C порта(1.25 mm проред,5pin JST) 6.LSM303 D 3-axis 14-битни акцелеметарски/magnetometer 3.Еден GPS порта(1.Futaba SBUS текст компатибилен 2.MS5611 висока прецизност барометар Конектор : 1.Рекорд на лет податоци со Micro SD картичка, ПРОЦЕСОР : 1.

Главните карактеристики

Бренд Име:
uuustore
Материјал:
Метал
РК Делови и Accs:
Конектори/Жици
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Далечински Контролер
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Алатка Материјали:
Собрани класа
За Возило Тип:
Авионите
Број На Модел На:
Pixhack 2.8.4
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Тип На Единица:
парче
Тежина На Пакет:
0.243kg (0.54lb.)
Пакет Големина:
10cm x 10cm x 10cm (3.94in x 3.94in x 3.94in)

Избор на клиент