• Новак
Голем Приказ Eara 4 Лак Сензор DIN5-DIN13 Соларни Авто Затемнување TIG МИГ ММА Мелење Заварување Маска/Шлем/Заварчик Ззп/Леќа/Заварчик Стакло

Голем Приказ Eara 4 Лак Сензор DIN5-DIN13 Соларни Авто Затемнување TIG МИГ ММА Мелење Заварување Маска/Шлем/Заварчик

DEN 1824.00
DEN 2805.60
-35 %
Во достапна форма

Пристапност

Сите пакети на Аргентина треба CUIT број од DHL/UPS/Федекс/ЕМС. Ние гарантираме ние ќе се 100% slove било проблем за вас. Ако не се задоволни нашите porducts, pls контактирајте со нас пред да остави негативни повратни информации или да направи детална оценка . Кутии и воени адреси (APO, FPO) не може да биде донесено.
④ - - - LED Екран :
100 MM*83 MM Супер Видите Висока дефиниција,широк приказ област,може да видите повеќе поширок спектар на базен метал и многу јасно!!!!
⑤ Тест Knob :
Може да тестира силата на li батеријата ,Спречете на заварчик очите од оштетен кога заварување
⑥ Долниот батеријата алармот индикатор :
Индикаторот ќе биде кога има помалку батерија лево,Спречување на заварчик очите од оштетен кога заварување
⑦ Функција изборот на прекинувач :
"Заварување"или"Cut"или"Grind" 3 функција Слободни да прекинувач,заварување капа, различни значења, погоден за секоја заварчик
⑧ - - Sensivity Knob :
Прилагодете го времето од светло до темно ,одговорно, нема ниво на вредноста
⑨ Батеријата :
Лесна промена на батерија li ,добро е да го продолжи животот на заварување капа
⑩ Одложување Knob :
Прилагодете го времето од темно до светло,одговорно, нема ниво на вредноста
Филтер Големина : 133*114*10ММ
Активни видите eara : 100 MM*83 MM
Светлина сенка : DIN4
Темна сенка : DIN5-DIN9/DIN9-DIN13
Начин да се прилагоди на Сенка eara : Надвор од контрола,stepless на вредноста
Доцнењето : 0. Сите пакети со Чиле треба ПОЗНАТОТО број од DHL/UPS/Федекс/ЕМС. На пример, ако сте биле во Гвам, Puerto Rico, може да држава Гвам, порторико во земјата дел. За НАС територии, ве молиме оставете коментар кога ќе ставање на ред. Но, ние ќе рефундирање на вашите плаќање за изразат испорака(ако имате платени) на вашата сметка во рок од 24 часа. и 5 ѕвезди за детална оценка на вашата нарачка.2 секунди;
7, со упатство ниво поставување функција автоматски промена на светлина за заварување очила, светла државно ниво DIN4 темно државно ниво DIN9 ~ DIN13 Darkening заварување капа
Сите пакети на Бразил, треба CPF број од DHL/UPS/Федекс/ЕМС.

Главните карактеристики

Број На Модел На:
TX800DF-K00
Автоматско Затемнување:
Yes
кертриџ големина:
филтер големина
Соларен Погон:
Yes
Се Префрлат На Време:
1/10000
Напојување:
Li батеријата/соларен погон
Погледнете Област:
100mm*83mm
Шлем Материјал:
PP
Бренд Име:
TRUSOXIN
Чувствителност:
stepless контрола
CE:
Одобрени
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)
is_customized:
Yes

Избор на клиент

20PK Trafimet S45 PD0116 Совет
  • Новак

20PK Trafimet S45 PD0116 Совет

DEN 739.00 777.60

Купувачот е одговорен за безбедноста и превозот на трошоците на врати производот Ако немате следење на