• Новак
Коса Regrowth Ласерски Чешел Микро Тековната за Губење на Косата, Алопеција Скалпот Масажа Отстранување Првут Проретчена Коса Здравје Поправка Раст

Коса Regrowth Ласерски Чешел Микро Тековната за Губење на Косата, Алопеција Скалпот Масажа Отстранување Првут

DEN 1786.00
DEN 1920.00
-7 %
Во достапна форма

Пристапност


3 во 1 Ласерски Раст на Косата Чешел IH-3326 е косата и скалпот третман инструмент кој го стимулира скалпот со ниска ласерски на 650nm бранова должина и ниска фреквенција електричната енергија за да им помогнат на корисникот за да го забрзате обезбедување на исхрана на фоликул, со активирање на циркулацијата на крвта и метаболизмот.
Најважно е на ниско ниво ласерски може да се направи атрофираното фоликул се добие енергија и да добијат биланс на biologic енергија. Метаболизмот е нормално и тоа може да се обезбеди исхрана на скалпот за раст на косата.
Ниското ниво ласерски им помага на корисникот промовира циркулацијата на крвта и да се обезбеди доволно храна на скалпот, без штета која води брзиот раст на косата со зголемување на циркулацијата на процесот на фоликул на Anagen( Активни раст фаза на коса фоликул) Catagen( Краток транзиција фаза, која се јавува на крајот на anagen фаза) Telogen( Одмор фаза на коса фоликул. Во оваа фаза, фоликулата на косата е целосно на одмор и на клубот на косата е целосно формирана).
Тоа може да се регулира масло лачење, промовира губење на здравјето, подобрување на губење на квалитетот.

Главните карактеристики

Бренд Име:
jimwood
НЕТО-WT.:
18*3.5*4.5 CM
Број На Модел На:
DC15V
Тип На Објект:
Губење На Тежината На Производот

Избор на клиент