• Новак
Cawanerl 2 X 100W Автомобил Халоген Магла Светлината на Денот Водење Светилка светилки drl 4300K 12V За Мицубиши Colt CZC Кабриолет (РГ) 2006-2009

Cawanerl 2 X 100W Автомобил Халоген Магла Светлината на Денот Водење Светилка светилки drl 4300K 12V За Мицубиши

DEN 1101.00
DEN 2159.52
-49 %
Во достапна форма

Пристапност

-На Резервни Замена светла за Магла употреба 100 W висока осветленост халоген светилки , не и на другите низок квалитет слабо светилки,обезбеди безбедно возење средина за на дожд,магла и други лоши временски услови; -цената е за 2 парчиња абажур + 2 парчиња светилки + завртки ; -Иако инсталацијата е многу лесно, само plug & play, професионална инсталација е препорачливо; -Пред да нарачате, ве молиме проверете со вашиот автомобил модел, ако не можете да потврдите дали производот одговара на вашиот автомобил, ве молиме контактирајте со нас.

Главните карактеристики

Бренд Име:
cawanerl
Објектот Тежина:
0.61kg
Специјални Функции:
Висока Моќност, Висока Осветленост, Водоотпорен
Објектот Дијаметар:
3.54inch
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Материјал Тип:
Висока температура отпорни пластични + Стакло
Напон:
12V
Име На Модел:
35500-63J02 / 19-5785-11-2 / MN142091
Тип На Објект:
Правец На Ветер
За Возило Брендови/Модел:
Мицубиши
моќност:
100W
Напон:
12V
тековната:
3.8-4А -
Температура На Боја:
4300K
боја:
топло бела
Услуга Живот:
5000 часа
Другиот Дел Број:
XR837532/ AC2592111/ 3225-2050B/ 990E0-65J36-000
Тип На Сијалица:
H11
Автомобил модел:
За Мицубиши Colt CZC Кабриолет (РГ) 2006-2009

Избор на клиент