• Новак
Сет за во автомобил Светла Сијалица H7 LED Sockets Адаптери База За Hyundai Coupe Sonata К3/4/5 Автомобил-стил, Retainer Клипови за Полнење

Сет за во автомобил Светла Сијалица H7 LED Sockets Адаптери База За Hyundai Coupe Sonata К3/4/5 Автомобил-стил,

DEN 44.00
DEN 53.28
-17 %
Во достапна форма

Пристапност


Сет за во автомобил Светла Сијалица H7 LED Sockets Адаптери База За Hyundai Coupe Sonata К3/4/5 Автомобил-стил, Retainer Клипови Комплет 2017
Опис : Состојба : 100% Сосема Нов Тип : H7 Адаптери Материјал : пластични Боја : црна Fitment : За Kia К3/K4/K5, Sorento, Sportage, Grand. За Hyundai Veloster, Купе, Sonata, Santa Fe. Карактеристики на H7 LED светлата сијалицата во држачот : Специјални дизајнирани за LED светлата светилки единствена парче конверзија адаптери. За само халоген капсула предните светла! Ова ќе ви овозможи да се одржи било резервни LED сијалица цврсто, брзо и на оригиналниот headlamp домување без уништување на оригиналните приклучок! Pop-up хауба и споредете го овој производ со акции ДОВЕДОА headlamp контактот, можете да бидете сигурни дали овој производ е компатибилен со вашиот автомобил. Лесно да се инсталира, приклучок во вашиот постоечки фабрика светлата собранието, без измени се потребни. Пакување содржи : 1 x H7 посебни adaptors.

Главните карактеристики

Производителот Дел Број:
Автомобил Светлина H7 Адаптери
Објектот Ширина:
3.4cm
Погоден За Ламбата:
Фарови
Специјални Функции:
Лесно да се инсталира, приклучок во вашиот постоечки фабрика светлата собранието,нема
Објектот Тежина:
20g
Другиот Дел Број:
Авто Светлина H7 Адаптери
Материјал Тип:
ABS
Објектот Должина:
3.4cm
Објектот Висина:
1cm
Опрема-1:
За Kia К3/K4/K5, Sorento, Sportage, Големата
Опрема-2:
За Hyundai Veloster, Купе, Sonata, Santa Fe
Примена:
При замена со H7 led светилки headligt
H7 led светлата специјални приклучоци:
led светлата комплет H7 посебни адаптер
H7 led сијалица адаптер за светлата:
приклучоци за Led сијалица H7 светлата
H7 adaptors за led светла:
H7 adaptors за led сијалица за полнење

Избор на клиент