• Новак
СПД 1P 30KA~60KA D ~420VAC Домаќинство Surge Protector Заштитна Ниско-напонски Arrester Уред Пренапонска Заштитен Уред

СПД 1P 30KA~60KA D ~420VAC Домаќинство Surge Protector Заштитна Ниско-напонски Arrester Уред Пренапонска Заштитен

DEN 125.76
Во достапна форма

Пристапност


Технологија Параметри :
ТИП
HSP1-Б 30 KA-60 KA Surge protector
Заштита Класа
Б
Работен Напон на Он(AC)
220 V
320 V
385 V
420 V
Max. континуирано оперативни напонот Uc(AC)
275 V
385 V
420 V
500 V
V olt заштита ниво Нагоре(V~) KV
≤ 1.0
≤ 1.2
≤ 1 8.
≤ 2.8
Номинална Испуштање Струја (8/20µs) (Во)
3 0 KA
Max. Испуштање Струја (8/20µs) (Imax.)
6 0 KA
Напон За Заштита На Ниво На( До)
≤1.5 KV
Тест стандард
IEC61643.1,GB18802.1
Време На Одговор
Струја на истекување
≤20µA
Работна Средина
Температурата -40°C +8 5 °C;Релативна влажност
Макс конекција линија
35mm2 тешко жица/35mm2 влакно жица од бакар линија
Се препорачува конекција линија
16mm2 тешко жица/25mm2 влакно жица од бакар линија
укажуваат на влошување
Зелена : Нормален; Црвено : Влошување
Заштита Режим
L-PE, N-PE (2 P)
Материјалот на Надворешната Школка
Пламен retardant материјали
инсталација
Стандард железнички 35mm
Тежина
0. 57 кг /4 пол
М aterial на надворешниот покривање
Б urning доказ најлон

Главните карактеристики

Полјаците Број:
1
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
1P 30KA~60KA
Тип:
Украсениот Случај

Избор на клиент

CPC1390G 10pcs/многу
  • Новак

CPC1390G 10pcs/многу

DEN 230.40

Ние сме повеќе од среќни даодговори на сите прашања кои ги имате.* сосема нов објект како на слика* Препо

RT8265 10pcs/многу
  • Новак

RT8265 10pcs/многу

DEN 310.00 326.40

* сосема нов објект како на слика* Преполна со меур торба и Картон* Производство само најдобро за широка

FQPF20N60 20N60 10pcs/многу
  • Новак

FQPF20N60 20N60 10pcs/многу

DEN 259.20

Оваа понискицена не се одрази на вкупната цена сте платиле или пазарната вредност на производот и може