• Новак
AULEEZE Двојно Ореол 1.0 кт Срце Облик D Боја Moissanites Дијамант 14k 585 Бело Злато Свадба Прстени За Жените парична Казна Накит

AULEEZE Двојно Ореол 1.0 кт Срце Облик D Боја Moissanites Дијамант 14k 585 Бело Злато Свадба Прстени За Жените

DEN 32400.00
Во достапна форма

Пристапност

Ние стоиме зад овој стандард со нашите moissanite цена гаранција програма.
AULEEZE Накит : Ние сме професионални накит производителот, кој има 21 години искуство во накит производство. Затоа што тоа е единствен кој припаѓаат само за себе, тоа беше многу тешко да се најде било луѓе да сакаат овие накит кој како вас, така што одби да се врати овие кориснички накит. Сепак, некои земји, како што е Бразил или Грција, прилагодено на катедрата може да се разгледа за тоа како повисока вредност предмети понекогаш од експрес испорака. Увоз даночни Ние ќе ги намали декларираната вредност на објектот цена, која нема да предизвика даночната општо земено. И тоа е позитивен тест како дијамант што го прави. Стручни насоки : - Ако имате некое прашање или да побара помош, нашите не се нарачани Дијаманти и Накит Консултанти може да ви даде персоналните водство без барање. Ние ќе го направиме најдоброто да се контролира ризикот од добивање на данок, но ние не сме 100% сигурни дека за да се избегнат какви било даноци.
Вистински дијамант квалитет во moissanite! Неверојатни функција на moissanite е "тест како вистински" со термички дијамант тестер, кои само може да се направи од страна на moissanite и вистински дијамант! Но, цената на moissanite е само 1/10 од минирани дијаманти! Moissanite се стави на светот повеќето пенливи скапоцен камен посветен на најекономичната љубов со нетрпение очекувам да сте, така што ќе и светли, пенливо Moissanite сведок чиста и тешки љубовта, тоа е нашата мисија!
Moissanite VS Дијамант
Како резултат на gemstones покажуваат повеќе сјај од дијаманти и се потрајни од рубин, смарагд, и sapphire. Ви благодариме за вашето разбирање.
НА AULEEZE ПРЕДНОСТ ОД 1. Нашиот накит е направена со супериорен материјали и прегледани против исклучителни стандарди за квалитет. Од првичниот дизајн на завршна изработка, AULEEZE стои зад секој објект. Ужива вашиот ризик шопинг патување : Можете да побара наплата во рок од 7 дена кога тоа е почнувајќи од ден сте го добиле.

Главните карактеристики

Прстен Големина:
4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75, 10, 10.25, 10.5, 10.75, 11, 11.25, 11.5, 11.75, 12
Гем Боја:
Бела
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Обликотшема:
Срцето
Повод:
Ангажирање
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Метал Печат:
14k
Пол:
Жените
Стил:
Симпатична/Романтичен
Страна Камен:
Други Вештачки материјал
Метали Тип:
Бело Злато
CertificateType:
GDTC
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
MSR138
Поставување Тип:
Prong поставување
Бренд Име:
AULEEZE
Главниот Камен:
Moissanite
Главниот камен тип :
Moissanite Лабораторија Одгледува Дијамант
Главниот Камен Карат Тежина:
1.0-каратно Срцето S
Боја Одделение:
DF
Јасност&Сечење:
VVS&3EX
Страна Камења Тип:
Moissanite Лабораторија Одгледува Дијамант
Страна Камења Вкупно Карат Тежина:
0.75 cttw

Избор на клиент