• Новак
27l/мин МАГНЕТНИ ДИСК ПУМПА 220V 60HZ

27l/мин МАГНЕТНИ ДИСК ПУМПА 220V 60HZ

DEN 3408.00
Во достапна форма

Пристапност

Пумпа е широко се користи во сите индустрии работи како бустер пумпа, хемиски, лабораторија пумпа, циркулација на крвта се пумпа. Проверете дали моторот роторот во согласност со насоката во знак. ПАРАМЕТАР ПОДАТОЦИ : in tallation и operat јас на магнетни пумпа
1.MP-20 RM МАГНЕТНИ ДИСК ПУМПА 220 V 60 HZ Вовед :
1. Пластични пумпа не е во можност да издржи тежина од гасоводот. Проверете пред операцијата да бидете сигурни дека моторот ротира флексибилно без притискање и абнормални звук, и дека сите сврзувачки елементи не се олабави. Пумпа е дизајниран со 50 или 60 Hz да се исполнат барањата на клиенти од различни земји. Пумпа обично е дизајниран за да нема вратило печат, целосно се избегнува дефекти на загадување по корозија предизвикана од течни истекување, кое постои во традиционалните механички вратило печат пумпа, тоа е оптимално течни транспорт пумпа. Ако повисоки оперативни средини е потребно, ве молиме да се консултирате со нас. Пред пумпа ќе престане да работи, исклучете празнење вентил прв, а потоа вентил на доводната цевка. Во случај на посебни прилики бараат исправена инсталација, мотор треба да се чува нагоре. Кога течни ниво е повисоко од centerline на пумпа, пак на вентил на доводната цевка пред да почнете; кога течни ниво е пониска од centerline, на дното вентил треба да биде подготвен да гасоводот.

Главните карактеристики

моќност:
Електричен
Притисок:
Висок Притисок
Употреба:
Воздушна Пумпа
Теорија:
Електромагнетни Пумпа
Standard or Nonstandard:
Стандард
Број На Модел На:
MP-20RM
Гориво:
Електричен
Примена:
Хемиски, electroplating, метал и други индустрии
Структура:
Магнетни Пумпа
Проток:
2.8~230L/Мин
глава:
0.8 m~18 милиони
Моторни Моќ:
6W~2200W
Во и надвор од интерфејс:
Црево интерфејс тип и завртка тема интерфејс тип
Напон:
220V/380V
Гаранција:
1 година
фабрика:
Над 10 години
Сертификат:
ISO 9001

Избор на клиент