• Новак
LED Расте Светлина 6W 10W 15W 20W 30W E27 LED Растителни Раст на Црвено Светло+Сина за цвет Стаклена градина со Зеленчук Хидропоника AC85-265V

LED Расте Светлина 6W 10W 15W 20W 30W E27 LED Растителни Раст на Црвено Светло+Сина за цвет Стаклена градина

DEN 211.00
DEN 330.24
-36 %
Во достапна форма

Пристапност


LED Расте Светлина 6 W 10 W 15 W 20 W 30 W E27 LED Растителни Раст на Црвено Светло+Сина за цвет Стаклена градина со Зеленчук Хидропоника AC85-265 V
Расте светлина Карактеристики :
Помалку од 400nm : Mchlorophy II апсорпција помалку, кои влијаат на photoperiod ефект, за да се спречи матични издолжување
400-500nm : (Сино led светло ) Висока апсорпција од страна на chorophy II и каротеноиди, големо влијание на фотосинтеза
Сино Светло : За растенијата раст и апсорпција.Еден E27 раководител универзална главата метал црево дел должина 30мм,линија должина 180 MM .
500-600nm : Ниско ниво на апсорпција од страна на пигменти
600-700nm : (Црвена led светло ) Chorophy II апсорпциона стапка е ниска, има значителен ефект врз фотосинтеза и photoperiod ефект За растенијата цветни и плодните, Промовирање на растенијата раст, germinatiion, цветни, резултатите.
Повеќе од 700nm : Ниска стапка на апсорпција, го стимулира клетки да се прошири, влијаат на цветни и семе ртење
Спецификација :
1. Може да го подобри chloroplast активност, за да се спречи spindling растенијата, Но од друга страна, тоа ќе инхибиција на фотосинтеза, така што растението треба многу сина светлина. Повеќето доминантна улога за време на додавање на боја на растенија, забрзување на фотосинтеза.

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Расте Светла
сертификација:
ЕМК,LVD,RoHS,CE
Напон:
85-265V
Гаранција:
50000hrs
Должина:
12cm
Карактеристики:
led расте светлина
Бренд Име:
UNLIBOOM
Тело Материјал:
Пластични
Извор На Светлина:
LED Светилки
Ширина:
5CM 6CM 9CM 12CM
Материјал:
Пластични
Број На Модел На:
LED Расте Светла
Извор На Енергија:
AC
Е dimmable:
No
Led диоди:
60LEDS 106LEDS 126LEDS 200LEDS 290LEDS
моќност:
6W 10W 15W 20W 30W
База Тип:
E27
LED чип:
смд 3528
Приклучок Тип:
ЕУ/САД

Избор на клиент