• Новак
OOTDTY Г. Т. МОЌТА РК 130A Вати Метар и Моќ Аналитичар Висока Прецизност LCD 60V GT-Моќ APR7_30

OOTDTY Г. Т. МОЌТА РК 130A Вати Метар и Моќ Аналитичар Висока Прецизност LCD 60V GT-Моќ APR7_30

DEN 476.00
DEN 731.52
-35 %
Во достапна форма

Пристапност


100% сосема нов и висок квалитет
На Watt Метар е дизајниран да биде сигурен во системи со користење на помалку од 60 V и спроведувањето на струја до 130 A
Спречување на врв струи да се оштети батеријата, моторика, мотори, жици и конектори
Се потврди доволно оперативен напон под оптоварување
Поставете исклучување напони, проверете капацитетот на батеријата & здравје
Биланс на батеријата клетки
Потврдете соодветна батерија полнач операција
Откривање на приемникот и на вистински оперативен curr ent па како да бидете сигурни дали некоја UBEC е потребно
Работи од 4.8-60 V
Големина (L*W*T) : 8.3 cm x 4.2 cm x 2.4 cm/3.27"x1.65"x0.94"(приближно)
Мерки Опсег :
0 - 130 A, резолуција 0.01 A
0 - 60 V, резолуција 0.01 V
0 - 6554 W, резолуција 0.1 W
0 - 65 Ah, резолуција 0.001 Ах
0 - 6554 Wh, резолуција 0.1 Пот
Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ве молиме да се разбере, ви Благодариме!
Пакетот вклучува :
1 x 130 A Вати Метар Моќ Аналитичар

Главните карактеристики

Бренд Име:
OOTDTY
DIY Материјали:
Водовод
Број На Модел На:
D14452
Мерење На Струја Опсег:
0 - 130A
Мерење На Напон Спектар:
0 - 60V
Точноста Класа:
0.01
Температурата На Работа:
---
Димензии:
8.3 cm x 4.2 cm x 2.4 cm/3.27x1.65x0.94(приближно)

Избор на клиент