• Новак
SmartYIBA Home Безбедност Аларм Систем Безжични GSM SMS Аларм Колекции ПИР Детектор на Магнетен Сензор за Врата Авто Dial Аларм Систем

SmartYIBA Home Безбедност Аларм Систем Безжични GSM SMS Аларм Колекции ПИР Детектор на Магнетен Сензор за Врата

DEN 3884.00
DEN 4176.00
-7 %
Во достапна форма

Пристапност

Може да се сместат 2 групи на повик број за аларм прима центар. Вграден часовник& Говорникот & Stop& Батеријата. SMS прашува автоматски за ниска моќност на батеријата. Далечински управувач рака, да се разоружаат, следење и спогодба по телефон. Во реално време, одложување, 24 часа, се заобиколат одбрана зони програмирање на функција. LCD дисплеј.
Функција : 1. R Сензор За Движење
7*Безжичен Врата/Прозорец Јазот Сензор
3*Безжичен Далечински Управувач
1*Жичен Сирената
1 x Упатство
. 7 жичен одбрана зони и 99 безжична одбрана зони. Во согласност со CCC безбедност стандард и GB12663-2001 Националниот стандард. СОС, оган, гас, врата, сала, прозорец, балкон, и периметар места аларм. Една клучна контрола функција : од рака, домот на арм и далечински рака.
GSM Home Security Burglar Аларм Систем
7 жичен одбрана зони и 99 безжична одбрана зони. Работат лесно. Корисниците може да остварувате повици со користење на тастатурата на алармот панел, само како телефон. Вграден-во ААА Ni-Здраво батерија : направи аларм кога моќ-исклучување. 10-втор автоматска порака на снимањето. Звучен потсетник за сите оперативни. Може да се сместат 6 групи на телефонските броеви : кога алармантна, системот ќе направи аларм повик кон овие броеви автоматски.

Главните карактеристики

боја:
Англиски, Руски, Француски, Шпански, Италијански, Чешки, Португалски
Видео Интерфејс:
No
Комплет За Конфигурација:
Вратата Сензор
Наоружува Тип:
FR Далечински-контролор
Бренд Име:
SmartYIBA
Зона Број:
поддршка max до 100pcs детектори
Јазик:
Англиски
Алармот Тип:
SMS
Број На Модел На:
30A3009
Лозинката Тастатура:
Yes
Екранот:
Yes
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
моќност:
DC 12V

Избор на клиент