• Новак
2017 DXF Нови Пристигна Airsoft Пиштол Батеријата 7.4 V 1100mAh 25C 2s AKKU Мини Airsoft Пиштол Батеријата РК Tamiya модел конектор

2017 DXF Нови Пристигна Airsoft Пиштол Батеријата 7.4 V 1100mAh 25C 2s AKKU Мини Airsoft Пиштол Батеријата

DEN 693.00
DEN 729.12
-5 %
Во достапна форма

Пристапност

4 V 1100m Ah 25 C 2s AKKU Мини Airsoft Пиштол Батеријата РК Tamiya модел конектор
ЗА DXF
DXF е една батерија бренд на Шенжен SKT Technology Co.7 V Max напон по келија 4.
Поставете го заштити напон од 3,7 v за време на користење.3
Претпазливост за батеријата :
Не над-полнење на батеријата highter од 4.4 V 1100mah 25 C Батеријата Сертификат CE,ROHS,MSDS,UN38. DXF која е Навивачите hobbyking градот.
Не над-празнење на батеријата помал од 3.
Не фрли во вода.2 mm ( ± 0-3мм) Тежина 60 g Пакување листа 1pcs 100% нов 7.2017 DXF Нови Пристигна Airsoft Пиштол Батеријата 7.2 V Напон на пакет 7.
Не го стави крај на висока температура состојба.
Полнење и празнење на батеријата најмалку еднаш во секој месец. Сите DXF батерии во согласност со Ro HS и CE квалитет тестирање стандарди. Големина на 100 mm*21mm*10.
Опис Бренд DXF Капацитетот на Батеријата 1100m Ah Континуирано празнење стапка 25 C(27 A) Пукна го Оценувате 50 C(54 A) Напон по келија 3.
Не фрли во оган.
Чувајте ја батеријата со 3.4 V Max напон по пакет 8. DXF користите само Одделение клетката. DXF Батерии нуди одличен вредност преку обезбедување на фабрика директни цена и квалитет кој ги исполнува или го надминува оној на другите големи батерија производители.

Главните карактеристики

Испуштање го оценувате:
25c
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Големина:
100 mm*21mm*10.2mm
Бренд Име:
DXF
Четири тркала Атрибути:
Батеријата
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Батеријата
Број На Модел На:
DXF10005N01
За Возило Тип:
Авионите
Алатка Материјали:
Батеријата
РК Делови и Accs:
Батерии - NiMH
Технички параметри:
KV1100
Пластични Тип:
PC
Материјал:
Пластични
Надградба На Делови/Додатоци:
Батеријата

Избор на клиент