• Новак
Четири табела четири пумпа SHZ-D(III) Циркулација на вода вшмукување пумпа за вакуум дестилација

Четири табела четири пумпа SHZ-D(III) Циркулација на вода вшмукување пумпа за вакуум дестилација

DEN 9552.00
Во достапна форма

Пристапност


-Ова машина прифаќа двојно допрете, може да се користи сам или во паралела со две вакуум колосек. Структура
V.098
10
2
15
400x280x420
18
SHZ-D(III) Четири табела четири чад
370
220/50
60
8
Заштита од корозија
0. Тоа е погоден за индустрии, како што се хемиски
индустрија, фармацијата, биохемија, храна, пестициди, земјоделски факултет, биолошки инженеринг. Параметар податоци
Модел
(Перформанси)
Машина карактеристики
Големина
(mm)
Тежина
(Kg)
Моќност
Работни напојување
Капацитет
Глава
Материјал
Максимална
вакуум
Еден Глава Го Зафати Волумен
Количина (раководител)
За Чување На Резервоар За Јачина На
W
V/HZ
L/min
М
Mpa
L/min
Компјутери
L
SHZ-D(III)
180
220/50
60
8
Заштита од корозија
0.098
10
2
15
400x280x420
18
SHZ-D(III)
180
220/50
60
8
1 Cr18
0.
-Издувна цевка е опремен со проверете вентил на патот, може да го спречи вакуум непланирани прекини, кога работат во циркулацијата на проток на вода за вакуум опрема. Отпорност на корозија, нема загадување, ниско ниво на бучава, погодно движење, исто така, може да според да се корисникот треба да додадете вакуум вентил, лесно за ракување. Краток опис
Вакуум пумпа е специјално развиен за појавување на медицина прочистување, големи единица волумен, средината-скала за тест, мали
и среден обем процесот на производство, на крварат проток на воздух, што е голем.

Главните карактеристики

Притисок:
Низок Притисок
Употреба:
Вода
моќност:
Електричен
Примена:
Премерување
Број На Модел На:
SHZ-D(III)
Теорија:
Вакуум Пумпа
Standard or Nonstandard:
Стандард
Гориво:
Електричен
Структура:
Вакуум Пумпа
Проток:
90L/Мин
глава:
8m
Max. вакуум степен:
0.098 mpa
Еден раководител на издувните гасови волумен:
10L/мин
Вшмукување глава количина:
4pcs
јачина:
15L
Работа Напон:
AC напон 220V 50 hz
моќност:
370W
Бучава:

Избор на клиент