• Новак
4pcs 6F22 9V Li-ion Литиум 800mAh Хемија Батерија За Електронски Инструменти

4pcs 6F22 9V Li-ion Литиум 800mAh Хемија Батерија За Електронски Инструменти

DEN 1068.00
DEN 1526.40
-30 %
Во достапна форма

Пристапност

- Широко се користи во LED светилка, велосипед светилка, headlamp и други електронски производи.Производ Тежина : 28 G / 0. - Краток спој и во текот тековната заштита. - Никогаш не се фрли на батеријата во вода или пожар; држи го тоа под сува, сивата и кул случаи кога не го користите. Бренд Име : Квалитет : 2 Парче Капацитет : 800m Ah Напон : 9 V Хемија : Li-ion Батерија : Да PCB Заштитени Одбор : Без Предупредувања : - Никогаш не наопаку позитивни и негативни. - Ако батеријата протекоа, на електролитниот влезе во очите, ве молиме да не се мачкам, се мијат очите со вода и да се испрати во болница. - Никогаш не користете ја батеријата под силен статички и силно магнетно поле, во спротивно тоа ќе го уништи заштита на уредот.29 Унци Пакет Димензии (L*W*H) : 55*53*20 ММ / 2. - Ако батеријата емитуваат чуден мирис, греење, нарушување или се појави било unconventionality во текот на користење, чување или полнење процес, ве молиме да го извади од уредот или да наплатат и да престане да го користи.Функција : - Висок капацитет со од меморијата ефект. - Никогаш не поврзувајте позитивните и негативните на батеријата со метал. - Заштита на животната средина. - Никогаш не се намали во текот на батеријата со ноктите или други работ алатка; остатоци од батеријата треба да му биде вратена на добавувачот и да се постапува од страна на рециклирање станица.

Главните карактеристики

Големина:
9V
Поставете Тип:
Само Батерии
Број На Модел На:
9V
Батеријата Број:
4pcs
Тип:
Li-Ion
Пакет:
Пакет 1
Бренд Име:
SHSEJA
Замена На Батеријата:
No
Номиналниот Капацитет:
800mAh

Избор на клиент