• Новак
3* Godox XTR-16 Приемник + XPro-C Флеш E-TTL ХСС 2.4 G Безжична X Систем Потребен за Canon dslr фото Godox V850II-C V86II-C TT685C

3* Godox XTR-16 Приемник + XPro-C Флеш E-TTL ХСС 2.4 G Безжична X Систем Потребен за Canon dslr фото Godox

DEN 6096.00
DEN 7619.52
-20 %
Во достапна форма

Пристапност

Godox Xpro-C Xpro C Предизвика Снабдување E-TTL II 2.
Одговара флеш за Godox Witstro AD360 AD180 отворено флеш, Побрзо, Побрзо D, QT, QS, Близнаци GT, Близнаци ГШ, ДЕ, и ДП серија студио трепка. ±3 запира во 1/3 запре постепено Флеш изложеност на заклучување : Да се Фокусира помогне : Yes Моделирање светилка : Контрола на моделирање светилка од страна на флеш предизвика Beeper : Контрола на beeper од страна на флеш предизвика Безжична поставка : приемникот крајот можат да го контролираат камерата ЗУМИРАЊЕ поставување на : Прилагодување на ЗУМОТ вредност од страна на испраќачот Firmware надградба : Надградба преку Видот-C USB порт за Мемориска функција : Прилагодувања ќе се чуваат од 2 секунди откако минатата Пренос опсег (прибл. Одличен Дизајн, Лесно Ракување и со Голема Преносливост - Екстра-големи LCD панел, 5 група копчиња и 4 функцијата копчиња нудат удобен манипулација. -Целосна поддршка за TTL autoflash.
XTR-16
AD360/AR400
На удари со Godox безжичен USB порт
Побрзо серија/SK серија/ДП серија GT/ГШ серија/Smart флеш серија (само за активирање)
XTR-16 S
V860 C/V850
Спецификации : Модел : Xpro-C Компатибилни апарати : За Canon EOS камери (E-TTL II autoflash)Поддршка за камери кои имаат PC sync штекер.
Тоа вклучува повеќе функции, како што се високо-брзина на синхронизација, и може да се реализира TTL молњи, и не-TTL трепка комбинирана употреба.

Главните карактеристики

Пакет:
Yes
Компатибилен Бренд:
CANON
Тип:
Безжичната
Бренд Име:
Godox
Број На Модел На:
Xpro-C+3*XTR-S
Тип:
Безжичната
Пренос опсег (прибл.):
0-100
Вградениот безжичен:
2.4 G
Модулација на владата:
MSK
Канал:
32
Димензија:
90x58x50mm
Тежина:
80g

Избор на клиент