• Новак
100W ласерски заварување машина за поправка накит, злато, сребро евтини цена

100W ласерски заварување машина за поправка накит, злато, сребро евтини цена

DEN 168000.00
Во достапна форма

Пристапност


5)Со LED прстен во форма на astral светилка која може да биде означена и микроскоп увезени од Германија, набљудување на заварување позиција е многу појасно.3 mm систем за Контрола CNC Повтори точност ±0.Надминува 10 години ласерски manufacturering искуство.
3)Тој е опремен со електричен фокус механизам, дигитални скала читање на екранот, регулирање на прекинувач за ласерски параметри, се работи повеќе непречено. Бидејќи на оваа единствена особина, тоа е широко се користат во обработка на скапоцени накит или заварување на прецизните делови.
Главни Карактеристики
1)Целата машина усвои ергономски дизајн.ви нудиме фабричките тестирање извештај за главните резервни делови.
4)Тоа е лесно да се замени прашина екран, чиста работна површина и корпа за заварување згура.02 mm систем за Ладење на Потрошувачката на Вода за ладење на машина 8 KW Моќ барање 220 V Фрам големина(Прилагоди) 770 MM X 450 ММ X850 MM
Производ примерок
Сертификација
Услуга
Пакување & Испорака
Зошто да изберете нас
1.
Детали за производот
Име Ласерски заварување машина Тип BCX-W100 Ласерски тип YAG Ласерска бранова должина 1064nm Моќ 100w/200w Максималниот пулс енергија 100 J Заварување длабочина 0.

Главните карактеристики

Фокусна Точка Дијаметар:
0.2-2.0 mm
Употреба:
накит заварување
Број На Модел На:
BCX-W100
Димензии:
930mm*490mm*1070mm
Бранова должина:
1064nm
Пулс Ширина:
0.5-10ms
Еден Пулсот На Енергија:
100J
Max. Излезна Моќност:
200W

Избор на клиент