• Новак
Вистински Фото Секси Сина бал Beaded Везови Вечерни Фустани 2018 Црвено Ангажман Партија Пром Фустани облека де соаре longue

Вистински Фото Секси Сина бал Beaded Везови Вечерни Фустани 2018 Црвено Ангажман Партија Пром Фустани облека

DEN 10627.00
DEN 11808.00
-10 %
Во достапна форма

Пристапност


Секси Сина бал Beaded Везови Вечерни Фустани 2018 Жените Долг Црвен Ангажман Партија Пром Фустани облека де соаре longue Бренд Име Скромни Велејќи Стил Број 2 Ткаенина Сатен,tulle Разубавувањето beading Целосно Наредени да се Изгради-во Градник Да Fishbones Затворање Чипка Боја Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 12-30 дена MOQ 1 Парче Сопствени направени yes
Боја Шема
Мерка Настава
A : рамо до Рамо; B : Брадавица да брадавица; C : Биста; D : Половината; E : Колковите : ; С : Ракав elength; G : Bicep; H : Грб Око(Armhole Околу); I : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли; J : Висина без чевли, К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан L : Шупливи да Половината над биста ; M : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста .
Стандардна Големина на Табелата (1-3cm разликата е дозволено)

Главните карактеристики

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16
Повод:
Формално Вечер
Тип На Објект:
Вечерните Фустани
Деколте:
Душо
Декорација:
Sequined,Везови,Beading,Appliques,Кристално
Бренд Име:
скромни велејќи
Вграден Градник:
Yes
Силуета:
Бал
Воз:
Никој
Sleeve Стил:
Исклучување на Рамо
Материјал:
Полиестер,Памук
Број На Модел На:
2
Половината:
Природни
Моден Елемент:
Бонбони боја
Вистински Слики:
Yes
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
is_customized:
Yes
Фустани Должина:
Кат Должина
Ткаенина Тип:
Сатенски
Vestido Долго Де Феста:
облека де соаре
Vestido де феста:
вечер фустан
Вечерните Фустани:
vestido longo
вечерните фустани долг:
vestido де феста longo
Облека де Соаре Longue 2018:
Пром Фустани
вечер gown:
Вечер Фустан 2018
Вечерните Фустани Долг 2018:
вечер партија
долгите вечерни фустани:
Vestido долго де феста став casamento
vestido феста longo:
vestidos де novia
Пром Фустан:
vestido noche de

Избор на клиент