• Новак
12W Авто Долар се Зголеми Конвертор DC 3~35V 1.25~30V Прилагодливи Регулатор на Напон DC 12V Напојување 24V Модул/Adapter/Возач

12W Авто Долар се Зголеми Конвертор DC 3~35V 1.25~30V Прилагодливи Регулатор на Напон DC 12V Напојување 24V

DEN 408.00
Во достапна форма

Пристапност

25~30 V (прилагодливи) Излезна Струја : 1А (кога 9~35 V влез и излез 12 V, ако 5 V излез може да се постигне 1.0 V максимална излезна струја 0. Со цел да моќ вашите електронски уреди, наменети за широк напон спектар.8 А
Конверзија ефикасност : Input3.9 На ефикасност 80% Input30 V Output5 V 0. Влез Излез 12 V 4.2 Еден Влез Излез 12 V 12 V максимална излезна струја 1.2 V излез 12 V максимална тековната излез 1А Текст 10 V Излез 12 V максимална излезна струја 1.25~30 V Прилагодливи Регулатор на Напон DC 12 V Напојување 24 V Модул/Adapter/Возач
Функција : Модул Својства : не-изолирани buck-зголемете модул Влезен напон : DC 3~35 V Излезен напон : DC 1.
Пакетот Вклучува : 1 x DC-DC Авто Долар се Зголеми Конвертор ( Напојување на Модулот/Напонски Регулатор/Adapte )
.5 На ефикасноста 78% Input7. Соларни регулатор на полнење, може да се стабилизира напонот на струја во соларни ќелии, и може да се даде на наполнетост на батеријата, батерија за да се избегне префрлување.4 Со Текст 12 V Излез 5.7 На Текст 30 V Излез 12 V максимална излезна струја 1.5% Динамичен одговор на ветер : 5% 200u S Краток спој заштита : Да (10 секунди) Текст Обратна Поларитетот Заштита : None (ве Молиме Серија диоди на влезната порта.2 V максимална излезна струја 0.

Главните карактеристики

Излез Тип На:
Еден
Број На Модел На:
Напојување На Модулот
Големина:
49 x 24 x 18 mm
Излезна Струја:
1А (кога 9~35V влез и излез 12V, ако 5V излез може да се постигне 1.5-2A)
Тип:
DC/DC Конвертори
Тежина:
0.04 KG
Излезна Моќност:
природно ладење 12W (влезен напон поголем од 10V), ако инсталирате топлина
Влезен Напон:
DC 3~35V
Излезен Напон:
DC 1.25~30V (прилагодливи)
Излезна Струја:
Излезна моќност:
природно ладење 12W (влезен напон поголем од 10V), ако инсталирате топлина

Избор на клиент