• Новак
Висок Z оската cnc фреза/1325 3d 4 оска дрво cnc рутер

Висок Z оската cnc фреза/1325 3d 4 оска дрво cnc рутер

DEN 758400.00
Во достапна форма

Пристапност


7) Тајван Делта Инверторот : Гаранција на различни работи брзо и заштита на вретеното многу добро;
дрво работи cnc машина
>>CNC Мелење Машина е Применливо Материјал : Acrylics, вештачки камења, вештачки мермер, шуми, bamboos, органски одбори, двојно-боја одбор, ПВЦ одбор, алуминиум, месинг и други материјали.01 mm
Вретено моќ
3. Услуга за време на производство : ние ќе ја испрати на производството на машина слики за клиентите со текот на времето , клиентот може да знаат повеќе детални машински делови.01 mm
X,Y,Z repositioning точноста
±0. Услугата за гаранција : ние гарантираме машина за Две Години , некои машина делови ( проблеми со квалитетот ) може да биде бесплатно бесплатно да го замени тоа во рамките на гаранцијата.
>>CNC Мелење Машина е Применливо Индустрија : Машини за индустрија, камената индустрија, рекламна индустрија, уметнички дела или декорација индустрија, electronica индустрија, мувла индустрија и музичката индустрија итн.
техничар, испрати тест видео во согласност со клиент за обработка на материјали за клиентите потврди. Услуга по превозот : ние ќе ги провери кога машината ќе пристигнат вашите морско пристаниште или приближно пристигнувањето, така што клиентот ќе може да знае пристигнувањето и да се подготви да ги собереш на машината до
5. W
1200kgs
4 оска cnc дрво машина делови :
4 оска машина конфигурации :
e >>Стандардна Конфигурација :
1) DSP систем за контрола : се Популарни и лесно ракување, со помош на USB порта за пренос на програма;
2) италијански HSD Воздушно ладење Вретено : Долг работен век, лесно одржување;
3) Големи Stepper Возење Мото : Со високо контрола на прецизност и висока брзина, сигурна и стабилна;
4) Тајван Hiwin Водич и Блок : Загарантирана вистински железнички со добар квалитет, реализација на непречено движење;
5) Тајван TBI топката завртка : линеарно движење со висока прецизност и и голема брзина
6) Спирален решетката и крило : тивко работи, поголема точност, неспокојот сечење и им овозможува поголемо забрзување и хранење стапки, подолг живот поради помалите носи сила.

Главните карактеристики

Бренд Име:
Rabotec
CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
1325
Објектот:
4 оска cnc рутер
работна површина:
1300*2500*200mm
Вретено моќ:
3.0 4.5 kw kw 6.0 kw
Пренос во X, Y оска:
Решетката и опрема
Z оската пренос:
Тајван TBI Топката Scre
Моторни:
stepper моторни nema34
Патување Прецизноста На Позиционирањето:
Од 0,05 mm
Инвертер:
Fuling инвертер
Брзина Гравирање:
25000 mm/мин
collet:
ER20 ER25 ER32

Избор на клиент

екран на допир за CW5200
  • Новак

екран на допир за CW5200

DEN 2880.00

Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.com И