• Новак
24-1200pcs N42UH NdFeB Лак Сегмент OR22.7xIR20.7xW8xH8 mm Висока Темп. Моторни Генератори Ветерница Neodymium Постојан Магнет

24-1200pcs N42UH NdFeB Лак Сегмент OR22.7xIR20.7xW8xH8 mm Висока Темп. Моторни Генератори Ветерница Neodymium

DEN 959.00
DEN 959.04
-0 %
Во достапна форма

Пристапност

7 Килограми >11. Некои Neodymium магнети ќе ја изгуби својата магнетни својства ако загрева над 175°F (80°C). Поголемиот број на пакети да бидат доставени во рок од 10-35 дена, но за некои земји, економија на превозот може да потрае и до 60 дена (Бразил може да трае 90 дена).1 Килограми >10.4 KOe >19 KOe 43-45 MGOe N28 UH 10.0 KOe >12 KOe 40-42 MGOe N45 13.8 KOe >25 KOe 26-28 MGOe N30 UH 10.8 KOe >17 KOe 33-35 MGOe N38 H 12.1 KOe >25 KOe 28-30 MGOe N33 UH 11.0 KOe >12 KOe 43-45 MGOe N48 13.4 KOe >20 KOe 36-38 MGOe N40 SH 12.10 392°F (200°C) 662°F (350°C) 7. Можете да го видите на следење на информации по неколку дена откако на следење на број пост. Neodymium магнети се кршливи и склони кон chipping и пукаат. Некои од нив се со економијата на превозот и некои од нив се со изразат испорака.4 KOe >14 KOe 48-50 MGOe N33 H 11. Се чувствуваат слободни да не контактирате за помош ако не сте во можност да ги пратите на вашиот пакет.
Превозот Ние обезбеди бесплатен превозот за повеќето од производите.12 212°F (100°C) 644°F (340°C) 7. Тие не се љубезно да обработка. За изразат испорака, Fed Ex ОДНОСНО&IP, UPS-от Saver&Експедитивни, DHL, DPEX најчесто се користат. Ве молиме не двоумете се да контактирате со нас ако ние може да бидат од никаква помош.8 KOe >30 KOe 33-35 MGOe N38 EH 12.4 KOe >20 KOe 38-40 MGOe N42 SH 13.8 Килограми >9.4 KOe >14 KOe 42-45 MGOe N48 M 13.7 Килограми >10.3 KOe >25 KOe 31-33 MGOe N35 UH 11. Само може да се следат препорачана пошта ќе се користат за нарачки. Следење на број ќе биде надграден во ред или во цел порака по испорака направени. Поради силните magnetizing, никогаш место neodymium магнети во близина на електронски апарати, како на пример, картички, телевизии, Видеорекордери, компјутерски монитори и други CRT дисплеи. На neodymium магнети се многу силни, и мора да се постапува со внимание за да се избегне лична повреда и оштетување на магнети.

Главните карактеристики

боја:
24pcs, 120pcs, 1200pcs
Композитни:
NdFeB Магнет
Со Дупки:
No
Примена:
Мото Магнет
Тип:
Постојано
Број На Модел На:
HMMENDMOTOR
Обликот:
ЛАК СЕГМЕНТ
Материјали:
NdFeB
одделение:
Како што е опишано, може да се прилагоди
Димензии:
Како што е опишано, може да се прилагоди
Magnetizing:
КАКО ШТО Е ОПИШАНО
позлата:
Како што е опишано, може да се прилагоди
производител:
Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг
Cerficates:
RoHS Уверение, ISO сертифицирана
MOQ:
1 парче, пониска цена за поголема количина
Апликации:
Мотор, Генератор, Ветерница, Роторот
is_customized:
Yes

Избор на клиент