• Новак
2.4 G 2W моќност засилувач рутирање сигнал засилувач wifi/Zigbee Сигнал подобрување на ДЕМО одбор

2.4 G 2W моќност засилувач рутирање сигнал засилувач wifi/Zigbee Сигнал подобрување на ДЕМО одбор

DEN 1342.56
Во достапна форма

Пристапност

8 mm (L * W * H) . )
Пакување
1pcs*2.4 GHz безжична радио фреквенција дел на дизајн на производи е многу едноставна, во голема мера се скрати за развој на производот циклус и да се намалат трошоците на развој на производот! 2,Изградена-во голема брзина transceiver автоматско судејќи коло прекинувач, прекинувачот автоматски може да праќате и примате држава, не треба wifi контрола чип контролните сигнали се дадени можат да работат автоматски, па компатибилен со било wifi решение.4 G 2 W моќност засилувач рутирање сигнал засилувач+1pcs 6 DB антена
'.0 d B или помалку ;
Текст Моќ Опсег : 4 d Bm-20d Bm ;
Максимална пренесува моќ (Врв Моќ) : 33d Bm (2 W) ;
Димензии : 36mm * 26mm * 4.
Напомена :
ДЕМО одбор пакување листа : ДЕМО одбор (вклучувајќи XQ-02 A мали модул ) 1 + 6 DB антена a .4 G 2 W моќност засилувач рутирање сигнал засилувач wifi/Zigbee Сигнал подобрување на ДЕМО одбор
Описи : 1,XQ - 02 A двонасочна сигнал засилување модул дизајниран за 2,4 GHz фреквенциски опсег видови на примена на дизајнот својот изглед е мал, будала барање на владата, прави 2.
( Моќ на клиентите треба да ги реши нивните сопствени , 5 V за напојување на работа , родители кои ги користат компанијата 's напојување може да се тестира.

Главните карактеристики

Бренд Име:
uuustore
Материјал:
Метал
РК Делови и Accs:
Антени
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Далечински Контролер
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Алатка Материјали:
Батеријата
За Возило Тип:
Авионите
Број На Модел На:
2.4 G 2W
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Надградба На Делови/Додатоци:
Засилувач
Тип На Единица:
парче
Тежина На Пакет:
0.1kg (0.22lb.)
Пакет Големина:
15cm x 15cm x 10cm (5.91in x 5.91in x 3.94in)

Избор на клиент