• Новак
5d diy дијамантски крст бод рака бебето ангел шема полн плоштад кристал мозаик 3d дијамант крстот бод рака везана уметност

5d diy дијамантски крст бод рака бебето ангел шема полн плоштад кристал мозаик 3d дијамант крстот бод рака

DEN 294.00
DEN 545.28
-46 %
Во достапна форма

Пристапност

За Пакет : 30x40cm пакет со кутија 3. Ова не е завршена слика, што треба да го направите тоа самите.Тоа може да се направи за 10 до 25 работни дена за испорака. опис : Име на Производ : MHD DIY дијамант слика 1.
забелешка : A : Нашата дијамант слика е без рамка. В ве Молиме да се спречи децата од голтање. ВЕ МОЛИМЕ ДА БИДЕТЕ ТРПЕЛИВИ! Ние обично нудат стандардна меѓународна воздухопловната. Ве молиме да ми кажете каков вид на дезени и големини ви се допаѓа, а ние ќе се прилагодите за вас, и да ви даде разумна цена, се добредојдени!
За Ефектот На поголема на големината, подобар ефект! Секој дијамант големина : 2. број на секој дијамант ќе бидат испратени повеќе од потребни 20-30%. Доколку образецот и големина не се совпаѓаат нашата продавница вас. Вметнете ја круг крајот на dotting пенкало во dotting цемент (притисни тешко, инаку цемент може да падне). Ние ќе се обезбеди дијамант везови алатки за вашиот направи. Ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас. Алатки : Точка вежба рачка, тврда пластика, пинцети, точка дупчење плоча. Ако имате било какви прашања или било какви посебни барање, ве молиме контактирајте со нас.
Ви посакувам среќен шопинг, ви посакувам!
DIY дијаманти од Интернет исклучителна сликарство, за пријатели и роднини да се изразат.

Главните карактеристики

Големина:
Square-20x25cm, Square-30x40cm, Square-40x55cm, Square-50x65cm, Square-60x80cm, Round-20x25cm, Round-30x40cm, Round-40x55cm, Round-50x65cm, Round-60x80cm
Бренд Име:
mhd
Стил:
Европа
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Форма:
Посебна
Pasting Област:
Целосна
Материјал:
Смола
Број на Бои:
30-45
Дијамант форма:
Плоштад
Шаблон Тип:
Портрет
Рамка:
No
Применливи Простор:
Спална соба, дневна соба, канцеларија, хотел, декорации
Ткаенина Тип:
Платно
Diamond Материјал:
Смола
Пополни област:
Целосна
Дијамант форма - факултативна:
1-коло дијаманти; 2-квадрат дијаманти
Алатки:
Точка вежба рачка, тврда пластика, пинцети, точка дупчење плоча

Избор на клиент