• Новак
18 Слободен брод десктоп Нерѓосувачки Челик Прирачник шеќерна трска Морнар Extractor Шеќерна Трска сок од Машина за продажба

18 Слободен брод десктоп Нерѓосувачки Челик Прирачник шеќерна трска Морнар Extractor Шеќерна Трска сок од Машина

DEN 22344.00
DEN 23520.00
-5 %
Во достапна форма

Пристапност


Почитувани Европа клиенти, Добра вест за Европа земји, нашата продавница додава една должност-бесплатен превозот метод(БРОД од СТРАНА на DHL до вашиот дом), за повеќето земји Европа. Но, за некои големи машини во нашата продавница, duty free метод е бескорисна. Патем, фри-метод може да наплати некои дополнителни такси. Ако ви треба оваа должност слободен начин, можете да контактирате со нас за да ја потврдите детали од плаќање на услуги.
Име : sugercane морнар
Се тркалаат Witdh : 108mm
Се тркалаат Дијаметар : 75mm
големина : 42x33x42cm
Тежина : 30 KGR.
Производство : 50 KG/H
Функција : Тоа е широко се погодни за сок притискање на шеќерна трска, ѓумбир,свежи дињи, овошје, итн., со повеќе функции. Тоа може да се користи за да се извлече на разни шеќерна трска сок и други овошје и зеленчук сок од услугата занимања како хотели, караоке, овошје продавници, ладни пијалаци продавници, билен чај продавници, места и супермаркети итн.

Главните карактеристики

Сечилото Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Моќност (W):
Поставување Метод:
Табела
Капацитет:
Пулпа Сад Волумен:
0.5 L-1L
Полнење Порта Форма:
Круг
Брзина На Вредноста:
упатство
Број На Модел На:
JKL250
Куп Тело Материјал:
Метал
Димензии (L x W x H (Инчи):
42X42X33cm
Домување Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Тип:
Близнаци-Опрема (Triturating) Морнар
Бренд Име:
Jinkeli
Обликот на Полнење Порта:
Круг
Функција:
Цедењето
сертификација:
CCC

Избор на клиент