• Новак
ER16 висока прецизност 0.005 mm Пролет Collet чак За CNC Гравирање Мелничката

ER16 висока прецизност 0.005 mm Пролет Collet чак За CNC Гравирање Мелничката

DEN 360.00
Во достапна форма

Пристапност

ER16 висока прецизност 0.005 mm Пролет Collet чак За CNC Гравирање Мелничката
Пакет се вклучени :
ER16 Пролет Collet
Спецификација :
Име : Пролет Collet
Тип : Машинска Алатка Додатоци
Применливи машина : CNC машина
На точноста : 0.005 mm
Материјал : 65 Mn
Цврстина : HRC44-48
Модел : ER16(3мм-10мм) (3мм,3.175 mm(1/8"),4mm,5mm,6.35 mm(1/4"),7mm,8mm,9mm,10мм)
Чак collet : 3мм 3.175 mm(1/8") 4mm 5mm 6.35 mm(1/4") 7mm
8мм 9mm 10мм.
Обработка за Гравирање.Досадно.Мелничката,Дупчење,Прислушување,Мелење.
Усвојување на врвот пролет челик и прецизност обработка.
Clampping силна,Користете широко,Hight precison


Главните карактеристики

Дупка Со Дијаметар Од:
3мм, 3.175 мм, 4mm, 5mm, 6.35 mm, 7mm, 8mm, 9mm, 10мм
Примена:
Мелење Машина
Број На Модел На:
ER16

Избор на клиент