• Новак
Алуминиум легура Пневматски Theroy Спреј Пумпа Дијафрагмата Пумпа за Висок Притисок на двонасочни Дијафрагмата Пумпа

Алуминиум легура Пневматски Theroy Спреј Пумпа Дијафрагмата Пумпа за Висок Притисок на двонасочни Дијафрагмата

DEN 4176.00
Во достапна форма

Пристапност

72
Mpa
Мерката на плукаат надвор
18 L
мин
Најголемата употреба боја вискозност
100second /NK-2 засвири
300cp засвири
Користење на температура опсег
5~40
C
Снабдување воздух устата
G3/8 B
PF3/8 Внатрешната нишка
Слој вшмукување
G3/4 B
PF3/4 Внатрешната нишка
Стандардна конфигурација : машина,на полица,ја апсорбира цевка,вшмукување устата,мерач на притисок, прирачник еден.
- Спроведување на хемиската индустрија висок,средни и ниски избор на сите видови на киселина,алкално и корозивна течност вискозност,бензен, ketones и естри пренесување на различни видови на растворувачи,Бидејќи не постои електрична енергија во нашата пневматски дијафрагмата пумпа работа не произведува електрична искра,нема топлина и акумулација, безбедност експлозија-доказ.
- Кои се користат во ред хемиската индустрија во различни скапоцената течност,високо harmfulness,висока отпорност на корозија и други опасни материјали транспорт,бидејќи ние немаме динамичен печат структура на пневматски дијафрагмата пумпа,целосно одделени од надворешниот свет, и нема материјал за истекување на теренот без основа,е многу мал,лесен за инсталација и економијата .

Главните карактеристики

моќност:
Електричен
Притисок:
Висок Притисок
Примена:
Премерување
Број На Модел На:
MS-QD
Употреба:
Воздушна Пумпа
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Гориво:
пневматски
Теорија:
пневматски
Притисок сооднос:
1
Користење на воздушниот притисок опсег:
0.15-0.7 mpa
Највисок употреба слој стрес:
0.72 Mpa
Мерката на плукаат надвор:
18L/Мин
Најголемата употреба боја вискозност:
100second/NK-2 засвири/300cp засвири
Користење на температура опсег:
5~40 C
Снабдување воздух устата:
G3/8B/ PF3/8 Внатрешната нишка
Слој вшмукување:
G3/4B/PF3/4 Внатрешната нишка
Материјал:
Алуминиум легура
Тип:
Дијафрагмата Reciprocating Пумпа

Избор на клиент