• Новак
ДП-160 24v Преносни Електрични Високо Главата Висок Притисок Reciprocating Бустер Дијафрагмата Пумпа

ДП-160 24v Преносни Електрични Високо Главата Висок Притисок Reciprocating Бустер Дијафрагмата Пумпа

DEN 4368.00
Во достапна форма

Пристапност


Feacture :
√Наизменична работа
√Кога славина е вклучено или исклучено вграден прекинувач овозможува пумпа автоматски start или stop
√Само-priming пумпа за инсталација за да се исполнат на врвот на резервоарот
√Не биде неактивен за долги периоди
√Изградена-во термо заштита и механичка заштита уред
√Ако се користи притисок switch исто така може да се користи рачно
кој модел не ви треба, можете да се напомене нас кога ќе ги нарачате! се очекува преку
сите иста цена!!!

Главните карактеристики

моќност:
Електричен
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Притисок:
Низок Притисок
Примена:
Премерување
Standard or Nonstandard:
Стандард
Употреба:
Воздушна Пумпа
Теорија:
Reciprocating Пумпа
Број На Модел На:
DP160
Гориво:
Електричен
Пумпа Тип:
Дијафрагмата Пумпа
Напон:
24V
Проток:
5.1 L/min
тековната:
10.5 На
Максимална глава:
95m
Притисок (psi):
160PSI
Материјал:
Инженеринг Пластика
Материјал на моторни:
Бакар

Избор на клиент