• Новак
Cappuccinos кафе печатач за DIY слика печатач машина Edilbe мастило вклучени

Cappuccinos кафе печатач за DIY слика печатач машина Edilbe мастило вклучени

DEN 35978.00
DEN 37872.00
-5 %
Во достапна форма

Пристапност

Јастиви мастило, Мастило Систем refillable мастило кертриџ за Печатење софтвер Photoshop , Core1 DARW , Illustrator и нашите speical кафе софтвер за Напојување AC220 + 10, 50 hz ~ 60 hz ,помалку од 100 W,0.Стабилен квалитет и добра услуга по , тоа доаѓа со инсталацијата на видеа, како и можеме да го далечинскиот управувач на вашиот компјутер во случај на кои може да се сретнат некои проблеми.0 Оперативни Системи Win7 ,Win8,Win10 Оперативни температури од 0 ° до 35 ° (50 ° до 95 ° F) Оперативни Влажност од 20% до 80% Печатач Димензии Големина на : 41*43*47 СМ ,Нето Тежина : 18 KGS Пакет димензии Големина : 53*50*54 CM , Бруто Тежина : 30 KGS Пакет вклучуваат Принтер,CISS,Возачот CD ,USB кабел, power кабел,инструкции
. Еден сет Кафе Flatbed печатач
2. На резервен дел како режим на подготвеност (pls се однесуваат на следниве предмети)
Како да се печати тоа ?
Тоа може да се печати браун мастило со сигнал за боја за печатење на површината на кафето
Спецификација за машина за вас референца : Print Resolution Корисник може да се одреди До 600*600 DPI Print size Корисник може да се одреди до 11*11 СМ Печати Брзина од 20 Секунди /првенство Печати Висина 8 CM приспособување на Висина на дршката прилагодливи Мастило Тип 4 Бои : Цијан.

Главните карактеристики

Двострано Печатење:
No
Примена:
Јавна Употреба
Тип:
Инкџет
Употреба:
Мастило За Печатач
Бренд Име:
szinterjet
Големина:
400*230*185mm
Хартија Храна Режим:
Авто
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Брзината На Печатење Во Боја:
15sec. за една шолја кафе печатење
Стил:
боја
Напон:
220V
Интерфејс Тип:
USB
Брзината На Печатење:
20ppm
Max. Резолуција:
600*600dpi
Број На Модел На:
Интер-jet210D6
Макс. Големина На Хартија:
11*11cm

Избор на клиент