• Новак
KYORITSU 1030 Компактен Пенкало Дигитални Multimeter DMM Дигитални Мулти Метар метар

KYORITSU 1030 Компактен Пенкало Дигитални Multimeter DMM Дигитални Мулти Метар метар

DEN 4132.80
Во достапна форма

Пристапност


KYORITSU 1030 Компактен Пенкало Дигитални Multimeter,Бесплатен превозот
I.
Двојно калапи овозможува удобно и добро чувство во рака.
Сите се движи вклучувајќи Ohm опсег се заштитени од преоптоварување напон на 600 V
II.5%rdg | ±5dgt (100µF) Фреквенција 5/50/500/5k/50к/200k Hz
| ±0.5%rdg | ±10dgt (50n F)
| ±3. 100g (вклучувајќи батерии) Додатоци за Носење, LR44 (1.
Единствен облик механизам за тест доведе во задната страна на преградата.
Penlight осветлува светло на точка за да се измери, дури и во темно место.0%rdg | ±5dgt (400Ω~4 MΩ)
| ±2.5 V × 2 Димензии 190(L) × 39(W) × 31(D)mm Тежина Прибл.0%rdg | ±5dgt(600 V) Ω 400/4k/40k/400k/4 M/40 MΩ (6 Спектар авто)
| ±1.1%rdg | ±5dgt (Мерливи текст : 1.5 V) × 2, упатството за
Оваа метар без батерија ,бидејќи воздушен превоз не дозволувајте
. Capacitance 50n/500n/5µ/50µ/100µF (5 Спектар авто)
| ±3.5%rdg | ±5dgt (Пулс ширина / Пулсот циклус) Податоци задржете Го мери вредност може да се одржи со притискање на Податоци задржете го копчето Батеријата напон предупредување Кога батеријата напон капки да 2.
Единствен механизам за заштита на тест prod за безбедност.Спецификација :
AC V 4/40/400/600 V (4 Опсег авто)
| ±1.5%rdg | ±5dgt (500n~50µF)
| ±4.2 V или помалку Авто моќ-исклучување Изградена-во Важечките стандарди IEC 61010-1 : 2001 МАЧКА.

Главните карактеристики

Бренд Име:
DIANQI
DIY Материјали:
Електрични
Мерење Inductance Опсег:
дигитални multimeter
Димензии:
дигитални multimeter
Број На Модел На:
дигитални multimeter
Мерење На Струја Опсег:
дигитални multimeter
Мерење На Напон Спектар:
дигитални multimeter
Мерење На Отпор Опсег:
дигитални multimeter
Мерење Capacitance Опсег:
дигитални multimeter
Работен Режим:
дигитални multimeter
Дисплеј Тип:
дигитални multimeter
Температурата На Работа:
дигитални multimeter

Избор на клиент